reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Za duży na bajki” z Karoliną Gruszką w kinach

dodano: 2022-03-18 07:48
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora/satkurier.pl

Next Film „Za duży na bajki” Od piątku, 18 marca br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Za duży na bajki”. Producentem filmu jest Pokromski Studio, koproducentami są Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy oraz Mazowiecki Instytut Kultury, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Next Film z grupy Helios (Agora). Wystąpili Karolina Gruszka, Dorota Kolak, Ewa Dolska, Monika Lecińska, Beata Łajtar, Katarzyna Pilichowska, Aleksandra Sierpień, Marta Stępniewska, Klementyna Karnkowska, Maritta Iwańska, Amelia Fijałkowska, Maciej Karaś, Patryk Siemek, Sebastian Konrad, Maurycy Łyczko i Andrzej Grabowski.

Next Film „Za duży na bajki”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od piątku, 18 marca br. w kinach w całej Polsce widzowie będą mogli obejrzeć film „Za duży na bajki” w reżyserii Kristoffera Rusa. Jak zapowiadają twórcy, to ciepła, zabawna i pobudzająca wrażliwość opowieść o tym, jak stawiać czoła trudnym, życiowym sytuacjom. W świat dziecięcych pasji, skrytych marzeń i trudów dorastania wprowadzają widzów Karolina Gruszka, Dorota Kolak i Andrzej Grabowski oraz wschodzące gwiazdy ekranu: Amelia Fijałkowska, Maciej Karaś i Patryk Siemek. Dystrybutorem tytułu jest Next Film z grupy Helios.

Głównym bohaterem filmu jest dziesięcioletni Waldemar (w tej roli Maciej Karaś), w którego życiu - wypełnionym głównie grami komputerowymi - następuje prawdziwe trzęsienie ziemi. Na czas nieobecności mamy, Teresy (Karolina Gruszka), zostaje pod opieką szalonej i nieprzewidywalnej ciotki, Marioli (Dorota Kolak), która wprowadza, obcą mu jak dotąd, dyscyplinę i narzuca nowe obowiązki. Ale choć nietuzinkowa krewna funduje Waldemarowi prawdziwy obóz przetrwania, chłopak otrzymuje od niej przy okazji najcenniejszą lekcję życia. Przyjaźń wystawiana na próby, pierwsza miłość, trudy dorastania, turniej gamingowy, a jakby tego było mało - dorośli, którzy wszystko wiedzą najlepiej.

Scenariusz filmu został oparty na popularnej książce o tym samym tytule i napisany przez jej autorkę, Agnieszkę Dąbrowską. Reżyserem filmu jest Kristoffer Rus, a za zdjęcia odpowiadał Jan Rus Słomiński.

W role młodych bohaterów filmu - Waldemara, Stanisława i Delfiny - wcieliły się wschodzące gwiazdy ekranu: Maciej Karaś, Patryk Siemek i Amelia Fijałkowska. „Za duży na bajki” to jednak nie tylko bohaterowie dziecięcy, wspierają ich dobrze znani widzom Karolina Gruszka, Dorota Kolak i Andrzej Grabowski. - Dzięki mieszance dziecięcej świeżości i doświadczeniu dorosłych powstał film, który jest idealną propozycją na rodzinną wizytę w kinie - zapewniają twórcy filmu.

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i koprodukowany przez Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy. Producentem filmu jest Pokromski Studio. Dystrybutorem tytułu jest Next Film, firma należąca do Heliosa (Grupa Agora), która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmową.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Amelia Fijałkowska, Maciej Karaś, Patryk Siemek, Dorota Kolak, Andrzej Grabowski i Karolina Gruszka na plakacie promującym kinową emisję filmu „Za duży na bajki”, foto: Agora
Amelia Fijałkowska, Maciej Karaś, Patryk Siemek, Dorota Kolak, Andrzej Grabowski i Karolina Gruszka na plakacie promującym kinową emisję filmu „Za duży na bajki”, foto: Agora


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...