reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraińcy nie mogą pozbywać się anten satelitarnych

dodano: 2022-03-28 19:22 | aktualizacja: 2022-03-29 10:58
autor: RO | źródło: detector.media/pravdatutnews-com

Ukraina antena satelitarna na trzy pozycje orbitalne Amos/Astra 4A/Hot Bird Komitet Polityki Humanitarnej i Informacyjnej zaapelował do Ukraińców, aby nie demontowali anten satelitarnych. Wcześniej informacje o rzekomej konieczności zdejmowania anten podał szef obrony terytorialnej miasta Dniepr, co podobno ma pomóc w uniknięciu nalotów. Według niego, wszystkie anteny są ustawione na rosyjskie satelity do odbioru kanałów propagandowych.

pravdatutnews.com
Ukraińskie anteny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Satelitarny odbiór kanałów telewizyjnych to najbardziej niezawodna i stabilna technologia z zasięgiem na całej Ukrainie. Nie można pozbyć anten satelitarnych, bo nastąpi katastrofa informacyjna.

W Ukrainie bardzo łatwo można odróżnić na jakie kanały jest ustawiona antena satelitarna. Jeżeli będą to ukraińskie, to antena będzie miała wielkość 80-90 cm i będzie wyposażona w 2-3 konwertery. Antena ustawiona na rosyjskie kanały ma 1 konwerter i zwykle jest ustawiona bardziej na wschód na pozycję 36°E.

Komitet Polityki Humanitarnej i Informacyjnej wzywa szefów administracji wojskowych, a także samorządów i ich przywódców, aby nie rozpowszechniali niesprawdzonych informacji, powstrzymali się od nierozsądnych działań i nie zachęcali obywateli do demontażu anten satelitarnych. Wręcz przeciwnie, anteny muszą być ustawione na ukraińskie kanały!

- czytamy w oświadczeniu komitetu.

Kiedy Rosjanie wkraczają do miast, to w pierwszej kolejności przejmują lokalne stacje radiowe i telewizję naziemną, aby zasiać panikę i szerzyć dezinformację. Dlatego jedynym sposobem na dostęp do prawdziwych informacji jest satelita. Wszystkie główne ukraińskie kanały są nadawane na satelitach Astra 4A (4,8°E), Amos 3/7 (4°W) i częściowo również na Eutelsat Hot Bird 13°E.

Viasat dostrzega również fakt, że obecnie odbiór sygnału satelitarnego jest najbardziej niezawodną i stabilną technologią o zasięgu w całej Ukrainie. Operator zaznaczył, że nie ma zagrożenia i konieczności demontażu anten satelitarnych.

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła masową inwazję przeciwko Ukrainie. Rosjanie dokonują uderzeń rakietowo-powietrznych i ostrzałów artyleryjskich w obiekty infrastruktury cywilnej ukraińskich miast oraz zabijają ludność cywilną.

Źródło: detector.media  pravdatutnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...