reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraińcy nie mogą pozbywać się anten satelitarnych

dodano: 2022-03-28 19:22 | aktualizacja: 2022-03-29 10:58
autor: RO | źródło: detector.media/pravdatutnews-com

Ukraina antena satelitarna na trzy pozycje orbitalne Amos/Astra 4A/Hot Bird Komitet Polityki Humanitarnej i Informacyjnej zaapelował do Ukraińców, aby nie demontowali anten satelitarnych. Wcześniej informacje o rzekomej konieczności zdejmowania anten podał szef obrony terytorialnej miasta Dniepr, co podobno ma pomóc w uniknięciu nalotów. Według niego, wszystkie anteny są ustawione na rosyjskie satelity do odbioru kanałów propagandowych.

pravdatutnews.com
Ukraińskie anteny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Satelitarny odbiór kanałów telewizyjnych to najbardziej niezawodna i stabilna technologia z zasięgiem na całej Ukrainie. Nie można pozbyć anten satelitarnych, bo nastąpi katastrofa informacyjna.

W Ukrainie bardzo łatwo można odróżnić na jakie kanały jest ustawiona antena satelitarna. Jeżeli będą to ukraińskie, to antena będzie miała wielkość 80-90 cm i będzie wyposażona w 2-3 konwertery. Antena ustawiona na rosyjskie kanały ma 1 konwerter i zwykle jest ustawiona bardziej na wschód na pozycję 36°E.

Komitet Polityki Humanitarnej i Informacyjnej wzywa szefów administracji wojskowych, a także samorządów i ich przywódców, aby nie rozpowszechniali niesprawdzonych informacji, powstrzymali się od nierozsądnych działań i nie zachęcali obywateli do demontażu anten satelitarnych. Wręcz przeciwnie, anteny muszą być ustawione na ukraińskie kanały!

- czytamy w oświadczeniu komitetu.

Kiedy Rosjanie wkraczają do miast, to w pierwszej kolejności przejmują lokalne stacje radiowe i telewizję naziemną, aby zasiać panikę i szerzyć dezinformację. Dlatego jedynym sposobem na dostęp do prawdziwych informacji jest satelita. Wszystkie główne ukraińskie kanały są nadawane na satelitach Astra 4A (4,8°E), Amos 3/7 (4°W) i częściowo również na Eutelsat Hot Bird 13°E.

Viasat dostrzega również fakt, że obecnie odbiór sygnału satelitarnego jest najbardziej niezawodną i stabilną technologią o zasięgu w całej Ukrainie. Operator zaznaczył, że nie ma zagrożenia i konieczności demontażu anten satelitarnych.

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła masową inwazję przeciwko Ukrainie. Rosjanie dokonują uderzeń rakietowo-powietrznych i ostrzałów artyleryjskich w obiekty infrastruktury cywilnej ukraińskich miast oraz zabijają ludność cywilną.

Źródło: detector.media  pravdatutnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...