reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowe nazwy stacji rumuńskiej Pro TV [wideo]

dodano: 2022-04-10 10:00 | aktualizacja: 2022-04-10 15:06
autor: RO | źródło: paginademedia.ro/

Pro Arena Rumuńska grupa medialna PRO TV S.R.L. wprowadziła zmiany w nazewnictwie swoich kanałów telewizyjnych. Stacje Pro 2, Pro Gold i Pro X, które 5 lat temu zmieniły nazwy, przeszły teraz kolejną transformację. Widzowie o nadchodzących zmianach byli informowani już w marcu, jednak wtedy grupa nie określała konkretnej daty rebrandingu.

protv.ro
Acasa TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
4 kwietnia 2022 r. nastąpiły znaczące zmiany. Pro X, dawniej Sport.ro, został przekształcony w Pro Arena. Kanał Pro 2, dawniej Acasă TV, powrócił do pierwotnej nazwy Acasă. Podobnie Pro Gold, który zaczął działać pod marką Acasă Gold.

Zauważmy, że 5 lat temu kanały z grupy Pro przeszły najważniejszą metamorfozę w historii stacji telewizyjnych w kraju. Wszystkie 5 kanałów zmieniło swoje logo, a 3 z nich Acasă TV, Acasă Gold i Sport.ro zmieniło nazwy na Pro 2, Pro Gold i Pro X.

Acasă TV powstała w 1998 roku, a jej popularność przyniosły słynne południowoamerykańskie telenowele emitowane dla widzów w Rumunii, m.in. „Zbuntowany anioł”, „Rosalinda” i „Dzikie serce”. Od 2004 r. zaczęła pokazywać rumuńskie opery mydlane, a pierwszą z nich była „Numai iubirea”. Mircea Solcanu, Mihaela Tatu i Simona Mihăescu to jedne z najbardziej znanych byłych gwiazd telewizji Acasa. Dzisiejsza wersja tej stacji skupi się na oryginalnych programach rozrywkowych (np. MasterChef), a także na międzynarodowych serialach i filmach romantycznych.

Pro Gold wystartował w 2012 roku jako Acasa Gold, emitując powtórki rumuńskich i zagranicznych seriali.

Pro X, dawniej na rynku znany jako Sport.ro, nadawał programy sportowe i wiadomości. Na tej stacji były emitowane starsze zagraniczne seriale, takiej jak „Przyjaciele” czy „M.A.S.H”. Jego następca Pro Arena będzie transmitować wydarzenia sportowe i programy specjalne, a także ciekawe dla mężczyzn filmy akcji i dokumenty oraz różne reality show.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...

Miernik Signal ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Signal ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 849 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...