reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowa odsłona radia RMF24

dodano: 2022-04-11 02:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: Bauer Media Group

RMF24 W poniedziałek, 28 marca br. internetowe informacyjno-muzyczne radio RMF24 (Bauer Media Group) wystartowało w nowej odsłonie - na antenie pojawia się więcej serwisów informacyjnych („Fakty RMF FM”), weekendowe pasmo „na żywo”, stacja ma też nową oprawę dźwiękową i odświeżony format muzyczny. Do rozgłośni dołączyła prezenterka Paulina Sawicka, a głosem radia został Grzegorz Pawlak.

RMF24


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W marcu br. radio RMF24 obchodziło pierwszą rocznicę nadawania. Z tej okazji w stacji wprowadzono szereg zmian, dzięki którym - jak zapewnia nadawca - słuchacze otrzymają „Jeszcze więcej informacji”.

W dni powszednie nowe, dodatkowe wydania „Faktów RMF FM” pojawią się na stałe w połowie każdej godziny - między 9:30 a 14:30. Dzięki temu serwisy informacyjne w radiu RMF24 będą emitowane co pół godziny przez cały dzień - od 5:00 do 19:00. Utrzymany zostanie więc układ emisji, który został wprowadzony po wybuchu wojny w Ukrainie. Oprócz tego bez zmian emitowane są trzy pasma w dni powszednie prowadzone przez dziennikarzy RMF FM nadawane „na żywo” od godziny 7:00 rano, w których znajdują się dodatkowe relacje reporterów i korespondentów, wywiady z gośćmi, analizy ekspertów, doniesienia agencyjne, sondy uliczne (więcej tutaj).

Nowością jest pasmo weekendowe - prowadzone w każdą sobotę i niedzielę w godzinach 9:00-14:00 m.in. przez nową prezenterkę - Paulinę Sawicką, która wcześniej związana była m.in. z Radiem Szczecin.

Radio RMF24 ma też nową oprawę dźwiękową - wymieniono wszystkie jingle, a głosem radia został Grzegorz Pawlak - aktor teatralny, dubbingowy oraz lektor. Jak informuje nadawca, rozgłośnia nadal gra szeroki wybór gitarowego popu i pop rocka z domieszką klasyki rocka - przeboje ostatnich dekad XX i początku XXI wieku, m.in. utwory Dawida Podsiadły, Phila Collinsa, Perfectu, Police, Red Hot Chili Peppers czy Imagine Dragons, ale baza muzyczna została odświeżona i dostosowana do gustów słuchaczy radia RMF24. Stacja w większym stopniu chce teraz prezentować również nowe piosenki z gitarowym brzmieniem i z pogranicza muzyki alternatywnej, m.in. utwory Katarzyny Sochackiej, Igora Walaszka „Igo”, George’a Ezry, Edwarda Louisa Seversona III „Eddiego Veddera” i Kwiatu Jabłoni.

Zmiany w stacji wspiera kampania reklamowa stacji w portalach horyzontalnych - na dynamicznie modyfikowanych formatach display’owych zapowiadane są na bieżąco wywiady, rozmowy i tematy, które w ciągu najbliższych minut pojawią się na antenie. Za kreację i planowanie odpowiada Dział Promocji Grupy RMF.

Od momentu rosyjskiej inwazji na Ukrainę radio RMF24 codziennie informuje o wydarzeniach związanych z wojną. Codziennie na antenie stacji można usłyszeć nie tylko doniesienia w „Faktach RMF FM”, ale też dodatkowe korespondencje specjalnych wysłanników RMF FM do Ukrainy, analizy ekspertów wojskowych, wywiady z przedstawicielami organizacji charytatywnych, relacje z akcji pomocowych przy granicy oraz rozmowy z samymi uchodźcami. Radio RMF24 na bieżąco przekazuje też doniesienia agencyjne.

Internetowe informacyjno-muzyczne radio RMF24 wystartowało w marcu ub.r. Stacji można słuchać na stronie internetowej rmfon.pl i za pomocą aplikacji mobilnej RMF On (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...