reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wielkanoc w RMF FM z Makłowiczem

dodano: 2022-04-15 05:28 | aktualizacja: 2022-04-15 10:42
autor: Łukasz Knapik | źródło: Bauer Media Group

RMF FM Jak zapowiada nadawca, w te Święta Wielkiej Nocy RMF FM (Bauer Media Group) nie będzie uciekać od tematów poważnych i związanych z wojną - wśród gości będą m.in. ukraińscy piosenkarze, i słuchacze, którzy w niezwykły sposób pomagają uchodźcom („Dziwny jest ten świat” i „Miłość mocniejsza od bomb”). Ale pojawią się też opowieści kulinarne Roberta Makłowicza („Wielkanocne Last Minute”), felietony Tomasza Olbratowskiego, a do wygrania będą bilety na koncerty.

RMF FM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obchody Wielkiej Nocy RMF FM rozpocznie w Wielki Piątek (15 kwietnia br.) programem Dariusza Maciborka „Dziwny jest ten świat” (w godzinach 19:00-24:00), w którym wybrzmią utwory wpływające na świadomość społeczeństw, motywujące do walki o wolność. W programie znajdą się nagrania dokumentujące historyczne wydarzenia i archiwalne wypowiedzi artystów, a wystąpią członkowie zespołu Kalush Orchestra - reprezentanci Ukrainy na tegorocznej „Eurowizji” (więcej tutaj), którzy obecnie zaangażowani są w obronę swojego kraju, Artur Gadowski w duecie z lwowską grupą Okean Elzy, Natalia Niemen oraz Grzegorz Markowski (więcej tutaj).

Wielką Sobotę (16 kwietnia br.) słuchacze RMF FM spędzą w towarzystwie Roberta Makłowicza, który w programie „Wielkanocne Last Minute” (w godzinach 10:00-15:00) opowie o tradycyjnych świątecznych potrawach oraz o kuchennych wpadkach. Z racji ukraińskich korzeni gościa programu, będzie też mowa o tym kraju - o smakach, ludziach i miejscach, które trzeba zobaczyć po wojnie oraz o tradycyjnych wschodnich daniach, które warto serwować na naszych stołach.

Wieczorem w programie „Miłość mocniejsza od bomb” (w godzinach 20:00-0:00) Paulina Sawicka opowie historie kobiet, których mężowie, partnerzy, synowie poszli na wojnę. Udział weźmie m.in. Dana Vynnytska, ukraińska piosenkarka z zespołu Dagadana, która mieszka teraz w Polsce, a której mąż walczy na froncie wojny Rosji z Ukrainą.

W wielkanocną niedzielę (17 kwietnia br.) RMF FM wraz z zespołem Enej odwiedzi osoby, które do programu zgłosili sami słuchacze - osoby, które w sposób niezwykły, poświęcając niejednokrotnie cały swój czas, pomagają uchodźcom. Dziennikarze RMF FM wręczą kosze wielkanocne, a Enej da mini koncert pod oknami każdego z bohaterów.

W niedzielę wieczorem oraz przez cały poniedziałek (18 kwietnia br.) RMF FM rozdawać będzie zaproszenia na najważniejsze muzyczne wydarzenia. Wygrać będzie można bilety na koncerty m.in. Zuzanny Jurczak „Sanah”, Harry’ego Stylesa, Eda Sheerana, Gordona Matthew Sumnera „Stinga”, Coldplay, Guns N’ Roses i Aerosmith. W Lany Poniedziałek słuchaczom będzie towarzyszył też Tomasz Olbratowski, który przedstawi trzy okolicznościowe felietony (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...