reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Gold TV bez Winnickiego - rusza Nuta Gold

dodano: 2022-04-27 08:00
autor: Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl/satkurier.pl

Nuta Gold Firma Telestar, nadawca kanału Gold TV (wcześniej jako ITV i TO!TV), wypowiedziała umowę na dystrybucję tej stacji firmie MWE Networks Michała Winnickiego. Współpraca zakończy się w sobotę, 30 kwietnia br. Michał Winnicki zapowiada już uruchomienie nowego kanału - pod nazwą Nuta Gold, a którego nadawcą ma być należąca do niego firma MWE Music.

Nuta Gold


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według planów, Nuta Gold, ma wystartować w niedzielę, 1 maja br. i być dostępna w sieciach kablowych i IPTV, w należących do nadawcy multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), a wkrótce także w przekazie satelitarnym w platformie CANAL+. Kanał Nuta Gold jest już w ofercie Biura Reklamy TVP.

O wypowiedzeniu umowy przez firmę Telestar Michałowi Winnickiemu poinformowały „Wirtualne Media”. Na razie nie wiadomo, co stanie się z kanałem Gold TV. U operatorów zostanie on prawdopodobnie zastąpiony przez stację Nuta Gold.

Kanał ITV rozpoczął nadawanie w 2003 roku. Początkowo stacja prezentowała programy interaktywne poświęcone nowym technologiom i publicystyczne. Potem zmodyfikowano ramówkę, w której dominowały pasma muzyczne, rozrywkowe, erotyczne i ezoteryczne (Ezo TV). Nadawca zgłosił kanał w pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), ale naziemnej koncesji nie uzyskał. W 2016 roku stacja, w wyniku zgody Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wydanej na wniosek nadawcy, zmieniła nazwę z ITV na TO!TV. Ramówka stacji ulegała natomiast dalszym modyfikacjom, żeby finalnie emitować teledyski z szeroko pojętą muzyką rozrywkową oraz pasmo ezoteryczne. W 2020 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę na zmianę nazwy TO!TV na Gold TV, do czego doszło 15 lipca 2020 roku, natomiast 30 września 2020 roku nadawanie rozpoczął kanał Gold TV HD. Dodajmy, iż wersje SD i HD mają identyczne ramówki. W ofercie Gold TV (SD/HD) widzowie znajdą teledyski z szeroko pojętą muzyką rozrywkową oraz pasmo ezoteryczne. Stacja Gold TV (w SD i/lub HD) jest dostępna w ofertach platform Canal+ i Orange TV, sieci kablowych i IPTV, a także w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird (13°E) i w niekodowanej formie w wybranych multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej (więcej tutaj).

W ramówce kanału Nuta Gold widzowie znajdą teledyski z szeroko pojętą muzyką rozrywkową. Stacja swoją nazwą nawiązuje do innej z portfolio Michała Winnickiego - obecnego na rynku od 2015 roku kanału Nuta.tv (więcej tutaj). Znane jest też logo stacji Nuta Gold - użyto w nim identycznego zapisu słowa „Gold” jak w logotypie Gold TV, natomiast zapis słowa „Nuta” różni się od tego użytego w logo kanału Nuta.tv.
 
Logo kanału Gold TV, foto: archiwum
Logo kanału Gold TV, foto: archiwum
Logo kanału Nuta.tv, foto: archiwum
Logo kanału Nuta.tv, foto: archiwum


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...