reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Gold TV HD już nadaje

dodano: 2020-09-30 04:56 | aktualizacja: 2020-09-30 20:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Gold TV Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w środę, 30 września br. nadawanie rozpoczął kanał Gold TV HD, wersja w wysokiej rozdzielczości obecnej na rynku od 2003 roku (do 2016 roku jako ITV, a do 2020 roku jako TO!TV) stacji Gold TV. Wersje SD i HD kanału mają identyczne ramówki. Nadawcą stacji jest spółka Telestar związana z Michałem Winnickim. Jednym z pierwszych operatorów, który udostępnił Gold TV HD, jest sieć Toya.

Gold TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, iż w 2016 roku zapowiadana była wersja stacji TO!TV w wysokiej rozdzielczości (TO!TV HD), ale ostatecznie nie pojawiła się ona na rynku. W sierpniu br. przedstawiciel nadawcy kanału Gold TV poinformował na forum.satkurier.pl, iż „TO!TV mogło być w HD już w 2016 roku, ale żaden duży operator nie był tym zainteresowany. Jeśli tylko zgłosi się do nas jakiś operator zainteresowany Gold TV HD, to dostanie taki sygnał światłowodem. Gold TV (dawniej TO!TV) jest produkowany w HD od końca czerwca 2016 roku, gdy Telestar wszedł we współpracę z MWE Networks”. Krótko potem o planach dołączenia do swojej oferty Gold TV HD poinformowała sieć Toya (więcej tutaj).

Kanał ITV rozpoczął nadawanie w 2003 roku. Początkowo stacja prezentowała programy interaktywne poświęcone nowym technologiom i publicystyczne. Potem zmodyfikowano ramówkę, w której dominowały pasma muzyczne, rozrywkowe, erotyczne i ezoteryczne (Ezo TV). Nadawca zgłosił kanał w pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), ale naziemnej koncesji nie uzyskał. W 2016 roku stacja, w wyniku zgody Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wydanej na wniosek nadawcy, zmieniła nazwę z ITV na TO!TV. Ramówka stacji ulegała natomiast dalszym modyfikacjom, żeby finalnie emitować teledyski z szeroko pojętą muzyką rozrywkową oraz pasmo ezoteryczne. W 2020 roku KRRiT wyraziła zgodę na zmianę nazwy TO!TV na Gold TV, do czego doszło 15 lipca br.

Stacja Gold TV (w standardowej rozdzielczości) jest dostępna w tych samych kanałach dystrybucji co wcześniej TO!TV, a więc w ofertach Platformy Canal+, Orange TV, sieci kablowych i IPTV, a także w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird (13°E) i w niekodowanej formie w wybranych multipleksach lokalnych NTC.

W ofercie Gold TV (SD/HD) widzowie znajdą teledyski z szeroko pojętą muzyką rozrywkową oraz pasmo ezoteryczne. Dodajmy, iż wersje SD i HD mają identyczne ramówki.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

199 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

299 zł Więcej...