reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Arte chce nadawać po angielsku

dodano: 2022-04-27 19:41
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

Arte Arte zamierza przyciągnąć jeszcze więcej Europejczyków. Niemiecko-francuski nadawca telewizyjny najpierw stawiał na napisy w sieci, ale teraz planuje wydawać cotygodniowe wiadomości w języku hiszpańskim i angielskim. W tym roku stacja obchodzi swoje 30-lecie.

ARTE
ARTE Europejski kanał kulturalny UHD 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Chcemy stać się europejską marką kulturalną - w wielu językach. Aby każdy mógł śledzić Arte w swoim własnym języku, powiedział w Strasburgu o celach na nadchodzący okres przewodnicący Arte, Bruno Patino.

Patino mówił o próbie nawiązania kontaktu z europejską widownią w danym języku. Prezes kanału zauważył, że dzisiejsza oferta cyfrowa z napisami w języku angielskim, hiszpański, polskim i włoskim pozwala dotrzeć do 70% Europejczyków w ich ojczystym języku. Na ofertę składają się filmy dokumentalne, magazyny i programy muzyczne. Oferta jest nadal rozwijana i jest to jeden ze strategicznych celów rozwoju na najbliższe lata.

Arte chce od jesieni 2022 r. oferować informacje w języku angielskim i hiszpańskim.

W ofercie programowej Arte w Internecie są produkcje operowe i filmy młodych filmowców z Europy. W tym roku ma zostać rozszerzona klasyka filmowa o takie tytuły, jak „La Strada”, „Benny’s Video”, a także dramaty w reżyserii Carlos Saura. Wszystko to ma być dostępne w 6 językach.

Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...