reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Michał Winnicki gotowy na DVB-T2/HEVC

dodano: 2022-05-18 16:15 | aktualizacja: 2022-05-18 17:44
autor: Anita Kaźmierska | źródło: forum.satkurier.pl

naziemna telewizja cyfrowa NTC DVB-T antena naziemna Grupa medialna MWE Networks, której właścicielem jest Michał Winnicki, prowadzi aktualnie wymianę transkoderów i multiplekserów niezbędnych do emisji sygnału MUX L3 i MUX L4 naziemnej telewizji cyfrowej. Nowy sprzęt jest kompatybilny z nową technologią DVB-T2/HEVC. Poinformował o tym na forum.satkurier.pl przedstawiciel grupy MWE Networks. Michał Winnicki dodał, że MUX L1 już wkrótce zostanie przełączony DVB-T2/HEVC.

Samsung
Samsung DVB-T2 HEVC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spółki należące do MWE Networks posiadają pozwolenia na emisję w ramach MUX L1 (MWE Teleport), MUX L3 (MWE Broadcast) i MUX L4 (MWE Teleport), a dodatkowo Michał Winnicki posiada zgody na eksperymentalne emisje DVB-T2/HEVC z nadajników w Szczecinie, Katowicach i Warszawie, których termin upływa odpowiednio 27 czerwca, 22 maja i 12 lipca br. (pozwolenie na testową emisję w Gdańsku straciło ważność 24 kwietnia br.).

MUX L1 jest nadawany z okolic Jeleniej Góry, MUX L3 z obiektów w Kamieńsku, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, natomiast MUX L4 ze Świdnicy i Wrocławia. Obecnie każdy z lokalnych multipleksów obejmuje po kilkanaście kanałów telewizyjnych, głównie w jakości SD. W L1 oprócz wielu kanałów Michała Winnickiego, można znaleźć: STARS.TV, TTV, TV Dami Jelenia Góra, TV Puls, Puls 2 i TVN7. W L3 są to dodatkowo Red Carpet TV, STARS.TV, TV Okazje, TV Puls, Puls 2, natomiast w L4 obok kanałów MWE Networks dostępne są: Eska TV Extra, Polsat, STARS.TV, TTV, TV Okazje, TV Puls i Puls 2.

Jak informuje na forum.satkurier.pl przedstawiciel grupy MWE Networks, MUX L1, DVB-T2 Szczecin i Katowice są już nadawane z nowego multipleksera DVB-T2/HEVC w Warszawie, a MUX L3 i L4 jeszcze z multiplekserów Harmonic kupionych w pakiecie z Echo24. Jak dodaje, MUX L3 i L4 na dniach będą przenoszone na nowe multipleksery kompatybilne z DVB-T2/HEVC.
 

- Jesteśmy w trakcie wymiany transkoderów i multiplekserów. Sprzęt służący do emisji DVB-T/H.264 od czasów startu MUX-ów lokalnych musi już odejść na złomowisko - przekazał na forum.satkurier.pl przedstawiciel grupy MWE Networks. - Zmiana na DVB-T2/HEVC to już będzie kliknięcie myszką, bez potrzeby zmiany jakichkolwiek urządzeń.

Dowiadujemy się też, iż MUX L1 przejdzie na DVB-T2/HEVC pod koniec czerwca br. W przypadku MUX L3 w lipcu br. wymienione zostaną jego nadajniki na takie kompatybilne z DVB-T2. Natomiast MUX L4 już ma nadajniki kompatybilne z T2, ale - jak informuje przedstawiciel firmy - klienci chcą utrzymać standard DVB-T/H.264.

Warto dodać, że w Polsce proces refarmingu pasma UHF zostanie ukończony 27 czerwca br. Równolegle z nim prowadzone jest przejście na nowy standard DVB-T2/HEVC (dotyczy to MUX 1, MUX 2 i MUX 4, nie dotyczy MUX 3 i MUX 8).

W przypadku multipleksów lokalnych ich operatorzy mają swobodę w podejmowaniu decyzji, czy i kiedy przejdą na DVB-T2/HEVC. Dotyczy to nie tylko wspomnianych L1, L3 i L4 grupy MWE Networks, lecz także MUX L2 Telewizji TVT i MUX L7 spółki TVL czy testowego MUX TVS w Katowicach. Michał Winnicki podjął już niezbędne działania, aby zarządzane w ramach jego Grupy multipleksy mogły w każdej chwili zostać przełączone do DVB-T2/HEVC.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...