reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-04-01 - 2023-04-02

Polsat: MŚ w siatkówce i inne turnieje FIVB do 2032 roku

dodano: 2022-05-25 14:14 | aktualizacja: 2022-05-25 14:42
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Telewizja Polsat

Polsat Sport Siatkarskie Mistrzostwa Świata i Ligę Narodów, a także wiele innych turniejów w piłce siatkowej będzie można oglądać w Telewizji Polsat co najmniej do 2032 roku. Nadawca przedłużył bowiem dotychczasową współpracę z Volleyball World, komercyjny podmiot współtworzony przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB) oraz fundusz CVC Capital Partners.

Telewizja Polsat
siatkówka Telewizja Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowa umowa Telewizji Polsat z Volleyball World obejmuje transmisje z:
  • Mistrzostw Świata kobiet i mężczyzn - w latach 2022 (w Polsce), 2026, 2030
  • Ligi Narodów (w tym 14 turniejów kwalifikacyjnych i 2 turniejów finałowych, które odbędą się w Polsce) - do 2032 roku
  • Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej - do 2031 roku
  • Cyklu turniejów Beach Pro Tour - do 2032 roku
  • Klubowych Mistrzostw Świata - do 2032 roku
  • Nowego międzynarodowego turnieju reprezentacyjnego (w miejsce dawnego Pucharu Świata) - w latach 2025, 2029
 

- Siatkówka to nasza narodowa dyscyplina, która pod względem osiągnięć wyprzedza wszystkie pozostałe. Wspieramy siatkówkę od wielu lat jako Polsat i jako sieć Plus. Jesteśmy ogromnie dumni, że mogliśmy mieć udział w tych sukcesach i gorąco kibicujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom w walce o kolejne. Niezmiernie cieszy nas również doskonała współpraca z FIVB, jednym z naszych najważniejszych i najbardziej prestiżowych Partnerów ze świata sportu. Szczególne słowa uznania należą się prezesowi FIVB, Ary’emu Gracie, który jak nikt inny doskonale zna i rozumie siatkówkę - mówi Zygmunt Solorz, twórca i właściciel Telewizji Polsat.

10 lat siatkarskich emocji w Polsacie – 3 turnieje o mistrzostwo świata, w tym w 2022 roku w Polsce

Fani siatkówki w Polsce w ciągu najbliższej dekady będą mogli ekscytować się aż trzema turniejami rangi Mistrzostw Świata, transmitowanymi przez Telewizję Polsat. Wielkie kibicowanie rozpocznie się już w 2022 roku za sprawą, współorganizowanych przez nasz kraj, mundiali mężczyzn (sierpień/wrzesień) i kobiet (wrzesień/październik). Polsat produkować będzie sygnał telewizyjny z meczów rozgrywanych w Polsce oraz dystrybuować go na cały świat.
 

- Gdy zostałem wybrany na prezydenta FIVB, obiecałem że będę szukał dla siatkówki nowych możliwości oraz innowacji. Podpisując nową umowę z Telewizją Polsat oraz powołując do życia Volleyball World, spełniliśmy te obietnice. Ten kontrakt jest dowodem słuszności naszej przełomowej decyzji, jaką było stworzenie Volleyball World. Nie mam wątpliwości, że Polsat zapewni najwyższą jakość produkcji telewizyjnej i pokaże polskim kibicom, to co w naszej dyscyplinie sportu najpiękniejsze. Ta współpraca odzwierciedla ogromną popularność siatkówki w Polsce oraz potwierdza jej rosnącą wartość na całym świecie, zarówno w wydaniu halowym, jak i plażowym - mówi Ary Graca, prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej.

- Najlepsza siatkówka – tylko w Telewizji Polsat. Mamy aż sześć kanałów sportowych, dzięki czemu możemy obsługiwać największe turnieje, a nasi widzowie mogą oglądać kilka meczów jednocześnie. Właśnie oddaliśmy do użytku najnowocześniejszy wóz transmisyjny w tej części Europy. Pracuje w technice HDR i dostarcza widzom czterokrotnie bardziej szczegółowy obraz niż dotychczas. Tym samym Polsat kolejny raz podniósł poprzeczkę w dziedzinie realizacji telewizyjnej, a nasi widzowie siedząc wygodnie w domu i oglądając nasze transmisje sportowe mogą odnieść wrażenie, że są na boisku - mówi Stanisław Janowski, prezes zarządu Telewizji Polsat.

Dotychczasowa współpraca Polsatu i FIVB owocowała nowatorskimi rozwiązaniami. Wszyscy pamiętają zorganizowane wspólnymi siłami Mistrzostwa Świata mężczyzn 2014, które odbyły się w Polsce, a areną historycznego meczu otwarcia tego turnieju był Stadion Narodowy w Warszawie, który z trybun śledziły 62 tys. widzów. Centrala światowej siatkówki wielokrotnie doceniała także stworzony przez Telewizję Polsat standard realizacji telewizyjnej meczów siatkarskich, do którego starają się równać wszyscy nadawcy na świecie.
 

- Nowa umowa jest świadectwem globalnego rozwoju naszej dyscypliny. Potwierdza także słuszność działań podjętych przez Volleyball World w kierunku poprawy jakości produkcji na potrzeby międzynarodowej siatkówki. Podpisanie tak znaczącego kontaktu z kluczowym partnerem telewizyjnym, jakim jest Polsat, to dla nadawców z całego świata najlepsza ilustracja rosnącej wartości siatkówki jako produktu telewizyjnego - mówi Finn Taylor, dyrektor zarządzający Volleyball World.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Siatkówka


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...