reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TRT Balkan w czerwcu, TRT Afrika we wrześniu

dodano: 2022-06-04 10:40
autor: RO | źródło: trthaber.com/Serdal Erol

TRT Dyrektor generalny TRT, Mehmet Zahid Sobacı, podczas swojego wystąpienia na sympozjum w departamencie komunikacji omówił kwestie dezinformacji i zarządzania percepcją, a także ogłosił powstanie nowych kanałów telewizyjnych. TRT Balkan ma ruszyć w czerwcu, a TRT Afrika we wrześniu 2022 roku.

trthaber.com
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu TRT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Częstotliwość dezinformacji i zarządzania percepcją w ostatnich latach wzrosła wraz z nowymi narzędziami komunikacji, takimi jak media społecznościowe. TRT sprzeciwia się temu i tworzy nowe kanały linearne na arenie międzynarodowej, aby przekazywać głos Turcji, jej twierdzenia i poglądy na różne sprawy.

TRT Balkan ma wystartować 15 czerwca 2022 roku. Swoją transmisją obejmie kraje bałkańskie, takie jak Albania, Kosowo, Czarnogóra, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Macedonia Północna, Mołdawia, Serbia, Słowenia i Rumunia. TRT Afrika ma ruszyć we wrześniu i będzie oferowany na kontynencie afrykańskim.

Będą to kolejne kanały telewizyjne dla wybranych społeczności za granicą Turcji. Ich produkcją zajmą się redaktorzy i dziennikarze, eksperci w danych dziedzinach powołani przez publiczną korporację radiowo-telewizyjną Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT).

Aktualnie w portfolio państwowego nadawcy z Turcji są TRT Turk (dla Turków w Europie i na świecie), TRT Avaz (dla mieszkańców Azji Środkowej), TRT Arabi (dla odbiorców arabskojęzycznych), TRT Kurdi (dla widzów kurdyjskojęzycznych) i TRT World (dla wszystkich mówiących po angielsku). Wszystkie można znaleźć na satelicie Eutelsat 7C (7°E) w wersji nieszyfrowanej (FTA).

Źródło: trthaber.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 RC20 UHD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 999 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...