reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niemiecki Welt zablokowany w Rosji

dodano: 2022-07-11 20:44
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

Welt Rosyjskie władze zablokowały główną stronę internetową niemieckiego dziennika Welt, a tym samym dostęp do transmisji telewizyjnej powiązanej stacji Welt. Rosyjscy widzowie mogą odbierać Welt wyłącznie drogą satelitarną z Astra 1L (19,2°E), ale tylko w północno-zachodniej części kraju z większych anten satelitarnych (od 90 cm).

Welt N24


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na wniosek Prokuratury Generalnej Federacji Rosyjskiej, strona niemieckiego Welt od soboty, 9 lipca br. nie jest dostępna w rosyjskim Internecie, wynika z rejestru rosyjskiego organu nadzoru mediów Roskomnadzor. Powodu nie podano.

Welt po rosyjskiej inwazji na Ukrainę zaczął publikować wiadomości w języku rosyjskim pod tytułem „Krieg in der Ukraine“ (Wojna w Ukrainie). Ponadto gazeta w międzyczasie zatrudniła rosyjską dziennikarkę Marinę Owsjannikową, która w połowie marca br. zaprotestowała w rosyjskiej telewizji państwowej Pierwyj przeciwko wojnie na Ukrainie, wchodząc z antywojennym transparentem do studia, z którego nadawano na żywo główne wydanie wiadomości „Wremia”. Za to grozi jej wysoka kara grzywny, a z uwagi na wpływ społeczny i przyjętą odpowiednią ustawę przez Władimira Putina - nawet 15 lat więzienia.

Marina Owsiannikowa została zatrudniona przez niemiecki dziennik Welt, dla którego pracuje jako korespondentka wojenna w Ukrainie i Rosji.

Na stronie głównej Welt komunikat o blokadzie Rosji jest nazywany jako "cenzura mediów"

Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...