reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Marzec ’68” - film TVP w stacjach Canal+

dodano: 2022-07-16 00:42
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

TVP Dystrybucja Kinowa „Marzec ’68” W sobotę, 16 lipca br. o godz. 21:00 w CANAL+ Premium i o godz. 22:00 w CANAL+ 1, a w kolejnych dniach w CANAL+ Film, wyemitowany zostanie premierowo polski film „Marzec ’68”. Producentem filmu jest TVP, przy współpracy produkcyjnej Film It, a dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa. Występują Vanessa Aleksander, Edyta Olszówka, Anna Radwan, Katarzyna Bargiełowska, Aleksandra Boroń, Kamila Brodacka, Natalia Iwańska, Joanna Król, Klaudia Kulinicz, Magdalena Kuta-Jastrzębska, Michalina Olszańska, Magdalena Smalara, Agata Pruchniewska, Ireneusz Czop, Mariusz Bonaszewski, Piotr Cyrwus, Marek Kalita, Jacek Bończyk, Jerzy Bończak i Ignacy Liss.

TVP Dystrybucja Kinowa „Marzec ’68”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W rolach głównych występują Vanessa Alexander („Sala samobójców. Hejter”, „Rojst” i „The Office PL”), Ignacy Liss („Zieja”, „Otwórz oczy” i „Erotica 2022”), Edyta Olszówka („Lejdis” i „Nigdy nie mów nigdy”) i Mariusz Bonaszewski („Daas”, „W imieniu diabła” i „Powidoki”).

Historia płomiennego romansu rozgrywającego się podczas protestów studenckich w marcu 1968 roku. Wariacja na temat „Romeo i Julii” w rzeczywistości Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Tytułowy marzec 1968 roku to studenckie protesty, w obronie „Dziadów” Adama Mickiewicza w reżyserii Kazimierza Dejmka i kolegów wyrzuconych z uczelni. Właśnie w tym czasie rozkwita miłość Hanny (w tej roli Vanessa Aleksander) i Jana (Ignacy Liss), których rodziny są po dwóch stronach sporu. Czy spór okaże się silniejszy niż uczucie, czy jednak skończy się równie źle jak u Williama Szekspira? Jak czytamy w opisie, najnowszy film Krzysztofa Langa („Śniadanie do łóżka”, „Papierowe małżeństwo” i „Strefa ciszy”) to równocześnie romans i film opowiadający o jednym z najważniejszych momentów najnowszej polskiej historii, tygodniach, które miały wpływ na losy tysięcy Polaków i w sporej mierze były jednym z kamieni milowych walki o wyzwolenie się z okowów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Reżyserem filmu „Marzec ’68” jest Krzysztof Lang, autorem scenariusza Andrzej Gołda, a za zdjęcia odpowiadał Arkadiusz Tomiak. W obsadzie znaleźli się Vanessa Aleksander, Edyta Olszówka, Anna Radwan, Katarzyna Bargiełowska, Aleksandra Boroń, Kamila Brodacka, Natalia Iwańska, Joanna Król, Klaudia Kulinicz, Magdalena Kuta-Jastrzębska, Michalina Olszańska, Magdalena Smalara, Agata Pruchniewska, Radosław Krzyżowski, Jacek Król, Marcin Sztabiński, Nikodem Rozbicki, Mikołaj Kubacki, Ireneusz Czop, Mariusz Bonaszewski, Piotr Cyrwus, Marek Kalita, Jacek Bończyk, Jerzy Bończak i Ignacy Liss.

Dodajmy, że film „Marzec ’68” pojawił się w kinach w piątek, 25 marca 2022 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Ignacy Liss i Vanessa Aleksander oraz samochody Syrena, Wartburg i FSO Warszawa na plakacie promującym kinową emisję filmu „Marzec ’68”, foto: TVP
Ignacy Liss i Vanessa Aleksander oraz samochody Syrena, Wartburg i FSO Warszawa na plakacie promującym kinową emisję filmu „Marzec ’68”, foto: TVP


„Marzec ’68” - emisja w sobotę, 16 lipca 2022 roku o godz. 21:00 w CANAL+ Premium. Film ten będą mogli również oglądać widzowie CANAL+ 1 i CANAL+ Film.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...