reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ban na nielegalne serwisy streamingowe

dodano: 2022-07-22 14:17 | aktualizacja: 2022-07-22 18:38
autor: Dr. Hack | źródło: FACT

FACT illegal streaming UK 360px Brytyjscy śledczy z organizacji zajmującej się ochroną własności intelektualnej FACT oraz policjanci z West Midlands i Warwickshire Police odwiedzili adresy w całym regionie West Midlands, aby doręczać zawiadomienia o zaprzestaniu działalności osobom podejrzanym o świadczenie nielegalnych usług streamingowych niektórych wydarzeń sportowych.

FACT/satkurier.pl
fact iLLEGAL STREAMING piractwo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Inicjatywa ta ma na celu zapobieganie nielegalnemu dostarczaniu transmisji IPTV,
Brytyjscy śledczy odwiedzają domy w Alcester, Solihull i Birmingham, aby doręczyć zawiadomienia z żądaniem zaprzestania nielegalnej działalności ze skutkiem natychmiastowym.

FACT współpracuje z Siecią Wywiadowczą Agencji Rządowej (GAIN) w celu gromadzenia informacji na temat zorganizowanych grup przestępczych (OCG) związanych z tą nielegalną działalnością i rozbijania ich. Ta ostatnia akcja skierowana była do osób, które promowały nieautoryzowany dostęp do treści telewizyjnych premium, co dotyka nadawców i właścicieli praw w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, powodując szkody finansowe dla branży i gospodarki. Podczas gdy wszystkie odwiedzane osoby działały na stosunkowo niskim poziomie, celem było uniemożliwienie im podejmowania dalszej działalności przestępczej oraz zniechęcenie innych do angażowania się w nielegalny streaming.

Skuteczne partnerstwo między organami ścigania, posiadaczami praw i sektorem prywatnym pozwoliło na to skoordynowane działanie, a dalsze działania o podobnym charakterze zaplanowano na cały 2022 r.

- Stosujemy szereg taktyk, aby zapobiec nielegalnemu streamingowi

- radzi Kieron Sharp, dyrektor generalny FACT.

- Nasza ciągła działalność jest ukierunkowana na różne elementy globalnego krajobrazu piractwa, z uwzględnieniem skali przestępstwa, aby zapewnić skuteczne i proporcjonalne działania.

- Podejmując te działania, wysyłamy jasny komunikat. Piractwo to przestępstwo, które policja traktuje poważnie. Nieprzestrzeganie zawiadomień może prowadzić do dalszych działań organów ścigania. Dziękuję GAIN i wszystkim jednostkom policji za pomoc w tej inicjatywie i liczę na dalszą współpracę.


Rzecznik Rządowej Agencji Wywiadowczej (GAIN) powiedział:

- Pracując w partnerstwie, zgodnie z prawem i skutecznie dzieląc się danymi wywiadowczymi, GAIN ma na celu zapewnienie, że organizacje takie jak FACT wraz z organami ścigania pomogą zmniejszyć ryzyko, zagrożenie i szkody ze strony poważna i zorganizowana przestępczość, w najbardziej opłacalny sposób.

- To działanie wykonawcze jest przykładem wspólnej pracy i pokazuje zaangażowanie partnerów i policji w rozbijanie i likwidację przestępczych przedsiębiorstw, które nie są typowymi narkotykami i bronią palną, ale także oszustwami na wysokim poziomie, które wpływają na naszą gospodarkę.

Ta inicjatywa jest najnowszą z serii działań mających na celu rozprawienie się z nielegalnym streamingiem i tymi, którzy z niego czerpią zyski.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2022 r. Michael Hornung, dawniej mieszkający w Tameside w Manchesterze, został skazany na 4,5 roku więzienia za sprzedaż kanałów telewizyjnych premium w streamingu, w tym Sky i BT Sport. Ujęto go po dochodzeniu Greater Manchester Police we współpracy z FACT.

Źródło: fact-uk.org.uk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...