reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-02-08 - 2023-02-09

Historyczny mityng Diamentowej Ligi w Polsacie Sport i TVP

dodano: 2022-07-26 19:26 | aktualizacja: 2022-07-27 14:18
autor: Janusz Sulisz | źródło: Polsat Sport/satkurier.pl

Liga Diamentowa Silesia memoriał Kamili Skolimowskiej 360px Już 6 sierpnia br. Stadion Śląski w Chorzowie jako pierwszy w historii polski obiekt zorganizuje mityng Diamentowej Ligi. Podczas Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej wystartuje aż 49 medalistów niedawno zakończonych lekkoatletycznych MŚ w Eugene. Historyczny mityng Diamond League będzie transmitowany w Polsacie Sport, TVP1 i TVP Sport. Dodać należy, że wstęp na ten mityng na Stadionie Śląskim jest bezpłatny.

Diamond League/Polsat Sport
Liga Diamentowa Diamond league Silesia memoriał Kamili Skolimowskiej 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej zastąpi w kalendarzu Diamentowej Ligi dwa odwołane mityngi w Chinach.

– To dzień, o którym śniliśmy przez lata. Dotarliśmy na szczyt, jesteśmy w niebie

– mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, który dodaje:

- W historycznym dla nas mityngu Diamentowej Ligi, czyli Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej, wystartuje 49 medalistów mistrzostw świata. W tym dziewiętnastu złotych.

Organizatorzy zawodów liczą na to, że na Stadionie Śląskim padnie rekord świata.

– Gdy Jamajczycy tak nas nakręcali w USA, uwierzyliśmy, że rekord jest faktycznie możliwy

- twierdzi Piotr Małachowski.

- 6 sierpnia Shericka Jackson pobiegnie u nas m.in. obok wybitnej Shaunae Miller-Uibo. Bahamka w sobotę wygrała w Eugene bieg na 400 metrów, ale na Śląsku chce sprawdzić się szybkościowo. To będzie fantastyczny pojedynek
– zapowiada dyrektor sportowy Diamentowej Ligi na Stadionie Śląskim.

Potencjał, aby napisać piękną historię w Chorzowie, mają również zakontraktowani Allison Dos Santos, nowy król biegu na 400 m przez płotki, czy zapowiedziany już jakiś czas temu tyczkarz Armand Duplantis, który na zakończenie mistrzostw świata potwierdził znakomitą dyspozycję ustanawiając nowy rekord świata – 6,21 m.

– To wybitne jednostki, którym szykujemy na 6 sierpnia znakomitych rywali. Część zdradzimy dopiero w ostatniej chwili, ponieważ rozmowy z ich agentami toczą się bez przerwy. Jednak już teraz wiemy na pewno, że na płaskich 400 metrach dojdzie do rewanżu za Eugene pomiędzy Michaelem Normanem, a Kiranim Jamesem, czyli świeżo koronowanymi mistrzem i wicemistrzem świata. Podobnie będzie w męskim sprincie na 100 m, gdzie wystąpią fantastyczni Fred Kerley i Trayvon Brommel, a wśród kobiet również złota Shelly-Ann Fraser-Pryce. Będzie ścigała rekord mityngu, ale również mierzyła się m.in. z naszą Ewą Swobodą.

- Do męskiej kuli zaprosiliśmy Ryana Crousera i Joe'ego Kovacsa, a w młocie Wojciech Nowicki ma zamiar odegrać się na Pawle Fajdku. Dojdzie również do starcia trzech naszych najszybszych 400-metrówek. Od pięciu lat były na podium w każdej dużej imprezie jako sztafeta, ale z USA wracają bez sukcesu. Na pewno spróbują zatrzeć te wspomnienia, a poza tym powalczą o cenne punkty do klasyfikacji generalnej Diamentowej Ligi. Ich rywalką będzie m.in. Marileidy Paulino, świeżo upieczona wicemistrzyni świata. Lista sław robi się tak długa, że trudno ich wszystkich wymienić

– dodaje Chełstowski.


Główną część mityngu Diamentowej Ligi zaplanowano od godz. 16:00.

– To będzie program napakowany wydarzeniami tak, jak jeszcze nie był nigdy wcześniej w Polsce żaden mityng lekkoatletyczny. W kilku przykładach mówimy o całych trójkach z podium w MŚ, w większości to pod względem jakości skład godny olimpijskich finałów. Mimo, że listy startowe są jeszcze niezamknięte, to już teraz potwierdzonych na memoriał „Kamy” jest aż 49 medalistów z Eugene w tym 19 złotych

- mówi Małachowski.


6 sierpnia (sobota)

16:00 Diamond League - Chorzów, TVP Sport, tvpsport.pl (od 13:15), TVP1, Polsat Sport

Źródło: stadionslaski.pl  diamondleague.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Inne sporty


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

359 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...