reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

2,5 mld dol. strat w telekomunikacji Ukrainy

dodano: 2022-08-04 19:44
autor: RO | źródło: mediasat.info

Ukrtelekom Jak podaje Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy, w wyniku wojny jedna czwarta wszystkich sieci internetowych w kraju uległa zniszczeniu, a to jest ponad 1,7 mln linii telefonii stacjonarnej. Przy okazji Ukrtelekom podał swoje wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2022 i ze sprawozdania wynika, że jego strata wyniosła 15,6% w porównaniu do analogicznego okresu 2021 roku. Strata jest spowodowana okupacją części terytoriów.

twitter.com/ua_parliament
kijowska wieża telewizyjna twitter.com/ua_parliament


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Bank Światowy wylicza, że aby odbudować sektor telekomunikacyjny na Ukrainie, konieczne jest:
  • 1,7 mld dol. na oczyszczenie terenu z gruzu rakietowego i następstw inwazji oraz odbudowę zniszczonej i uszkodzonej infrastruktury
  • 0,71 mld dol. za zakup wież nadawczych, kabli i osprzętu
  • 0,1 mld dol. na zrekompensowanie firmom utraconych opłat abonamentowych

Ocenę przeprowadził zespół World Bank i World Bank Ukraine we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji i Kijowskiej Szkoły Ekonomii. Uwzględniono również informacje z centralnych władz wykonawczych i administracji wojskowo-cywilnej.

Największe ukraińskie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne Ukrtelekom podało, że jego kontrola nad siecią została utracona w 900 miejscowościach obwodu ługańskiego, donieckiego, zaporoskiego, charkowskiego i chersońskiego. Wstępny szacunek kosztów zniszczonych budynków, utraconego sprzętu i innego mienia na okupowanych terytoriach, z uwzględnieniem braku dostępu do dokładnej kontroli, wynosi ponad 450 mln hrywien.

Podczas wojny na pełną skalę, Ukrtelekom zapewnił przeniesienie infrastruktury telekomunikacyjnej i informatycznej wielu dużych firm do zachodnich regionów Ukrainy, zapewniając im kanały o dużej przepustowości i budując infrastrukturę, aby pomieścić ich centra przetwarzania danych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...