reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Co Boomerang pokaże w paśmie „Cartoonito”?

dodano: 2022-08-28 16:24
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery/satkurier.pl

Cartoonito W czwartek, 1 września br. o godz. 8:00 w ramach kanału telewizyjnego Boomerang wystartuje pasmo „Cartoonito”. W jego ramach we wrześniu br. widzowie zobaczą premierowe odcinki takich seriali jak „Tomek i przyjaciele”, „Lamput” i „Zwariowane Melodie: Maluchy w pieluchach”. W nadchodzących miesiącach na widzów czekać będą kolejne serialowe premiery, takie jak „Batwheels”, „CoComelon” i „Pająk Lucas”. Dodajmy, że będzie to powrót bloku „Cartoonito” na antenę stacji Boomerang w Polsce - po raz pierwszy pojawiło się ono w naszym kraju w 2011 roku.

Cartoonito


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, „Cartoonito” to blok programowy dla dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów, którego celem jest wspieranie rozwoju i unikatowego potencjału każdego dziecka. Ma także wspomóc je w stawaniu się troskliwym członkiem społeczności. Blok programowy pojawi się w Boomerangu w czwartek, 1 września br. o godzinie 8:00. Najmłodsi i ich rodzice lub opiekunowie będą mogli cieszyć się znanymi postaciami i historiami od wiodących twórców, a także zupełnie nowymi serialami i całą masą śmiechu. Emisja bloku programowego odbywać się będzie codziennie w godzinach 8:00-14:00 na kanale Boomerang.
 
Jak zapowiada nadawca, „Cartoonito” to miejsce dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat, ich rodziców i opiekunów. To również miejsce, gdzie przedszkolaki mogą być kimkolwiek tylko chcą. Stacja wierzy w celebrowanie wyjątkowej, nieposkromionej osobowości przedszkolaków - z ich uroczymi dziwostkami i nie tylko. „Cartoonito” zapewnia dzieciom przestrzeń do śmiechu i wychodzenia poza wyznaczone przez innych kontury, gdzie szacunek, empatia i inkluzywność są na porządku dziennym. W bloku programowym emitowane będą seriale, których fabuła i bohaterowie reprezentują główne wartości „Cartoonito”: kreatywność, troskę, odwagę i ciekawość.

Jak zapowiada nadawca, filozofia nowego bloku została opracowana przez wielu specjalistów: tak powstał autorski program uczenia humanocentrycznego. To system edukacyjny zainspirowany psychologią pozytywną oraz współczesną nauką. Humanocentryzm Cartoonito oznacza skupienie na potrzebach, umiejętnościach i rozwoju maluchów. Opiekunowie będą mogli łatwo rozpoznać elementy uczenia humanocentrycznego dzięki specjalnym ikonom i krótkim hasłom, które pojawią się na ekranie podczas emisji produkcji w paśmie Cartoonito. Mają one symbolizować takie cechy, jak: wytrzymałość, praca zespołowa, umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach, dobroć, troska, więzi, umiejętność słuchania i zachęcenie do kreatywności.

We wrześniu br. „Cartoonito” zadebiutuje na kanale Boomerang, emitując premierowe odcinki seriali: „Tomek i przyjaciele” o Lokomotywie Numer Jeden z wyspy Sodor; „Lamput” o przygodach zmiennokształtnego pomarańczowego stworka i naukowców; „Zwariowane Melodie: Maluchy w pieluchach” o kultowych postaciach takich jak Królik Bugs czy Kanarek Tweety, kiedy były małymi szkrabami (więcej tutaj i tutaj).

W nadchodzących miesiącach na widzów czekać będą kolejne premiery. Dzięki nim przedszkolaki, ich rodzice i opiekunowie poznają zupełnie nowych bohaterów: „Batwheels” to serial osadzony w świecie uniwersum DC. Główne postaci są super pojazdami i ratują świat tak samo jak znani herosi. Występuje m.in. Batmobil, motocykl Batgirl czy pojazd Robina. Maszyny są dzieciakami, które dopiero uczą się być super bohaterami i robią to z iście dziecięcym entuzjazmem. „CoComelon” opowiada o małym chłopcu imieniem JJ. Wraz z rodzeństwem, przyjaciółmi, Mamą, Tatą, Dziadkiem i Babcią poznaje kolorowy świat poprzez proste piosenki. Jak zapowiada nadawca, przedszkolaki mogą w łatwy sposób dołączyć do JJ-a i reszty bohaterów, śpiewając podczas seansu. „CoComelon” kładzie nacisk na prezentowanie opowieści o rodzinnych wartościach, pozytywnym podejściu do życia, zdrowych nawykach żywieniowych. Zachęca do nauki i poznawania świata poprzez zabawę. „Pająk Lucas” opowiada o perypetiach uroczego pająka Lucasa. Czteroletni bohater lubi śpiewać piosenki, a jego pasja to odkrywanie świata. Ma talent, który pozwala mu wejść do każdego zakątka domu: umie bardzo wysoko skakać i pleść pajęczyny. Mieszka w zabytkowym wiktoriańskim domu i ma tam innych wesołych towarzyszy. Spotyka Fidnley’a, muszkę o wielkim sercu, energetyczną malutką buldożkę Avocado i wyluzowaną kameleonicę Bodhi (więcej tutaj).

Dodajmy, że będzie to powrót bloku „Cartoonito” na antenę stacji Boomerang w Polsce - po raz pierwszy pojawiło się ono w naszym kraju w 2011 roku (więcej tutaj i tutaj).

„Cartoonito” - emisja codziennie (od 1 września 2022 roku) o godz. 8:00 na kanale Boomerang.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...