reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niektóre brytyjskie kanały zawiesiły transmisję

dodano: 2022-09-09 19:05 | aktualizacja: 2022-09-10 06:04
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com/satkurier.pl

Queen królowa Elżbieta II 2020 sky 360px.jpg Niektóre stacje telewizyjne w Wielkiej Brytanii zawiesiły całkowicie transmisję w związku ze śmiercią królowej Elżbiety II. Na kilka godzin zawieszono nadawanie BBC Three, BBC Four, TJC, Gemporia czy Ideal World. Już drugą dobę nie nadaje np. pakiet telezakupowy QVC czy stacja sportowa SportyStuff HD. Nadawcy przerwali swoje programy, przechodząc do statycznych plansz z napisami oddającymi hołd.

Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Śmierć królowej została oficjalnie ogłoszona 8 września br. o godz. 18:30 czasu brytyjskiego, kiedy oficjalna strona rodziny królewskiej opublikowała tę wiadomość na Twitterze, na kilka sekund przed tym, jak prezenter i dziennikarz Huw Edwards podał informację na antenie BBC One. Królowa odeszła w spokoju w szkockim zamku Balmoral.

Nadawcy oczekiwali kolejnych doniesień z Pałacu Buckingham, a ITV i Channel 5 dołączyli do BBC, aby zrezygnować z wieczornego programu. ITV na początku przerw reklamowych w swoich innych stacjach przekierowywał widzów do głównego kanału w celu uzyskania najświeższych wiadomości. Kanały UKTV (w tym Dave, Yesterday i Drama) zrezygnowały z reklam, a stacje muzyczne NOW i That's TV zmieniły ramówki, emitując nostalgiczne piosenki. Pakiet QVC wraz ze SportyStuff HD wciąż nie prowadzą emisji, pozostając przy planszy statycznej.

Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii brytyjskiej Korony – zasiadała na tronie od 1952 r.. Brytyjska królowa przyleciała do Polski 25 marca 1996 r., odwiedzając m.in. Kraków.
 
Statyczna plansza na brytyjskich kanałach telesprzedaży QVC HD, QVC Style HD, QVC Beaty i QVC Extra, nadawanych bezpłatnie (FTA) na satelicie Astra 2F (28,2°E) w wiązce na całą Europę - częstotliwość 11,494 GHz, pol. H (SR: 22000, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

- Jesteśmy głęboko zasmuceni śmiercią Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II. Nasze myśli są z rodziną królewską i tymi, którzy mogą być dotknięci tą smutną wiadomością. W tym czasie jednoczymy się w pamięci. Na znak szacunku tymczasowo zawiesiliśmy nadawanie, informuje nadawca QVC na swojej planszy
 
SportyStuff HD to darmowy kanał telewizyjny, który na co dzień przekazuje wszystko, co najlepsze w wyścigach chartów na torze. Wieczorem 8.09 regularny przekaz zastąpiła plansza statyczna ze zdjęciem królowej, jej rokiem urodzenia i śmierci. Emisja z satelity Astra 2G (28,2°E) na całą Europę z częstotliwości 11,538 GHz, pol. V (SR: 22000, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

Źródło: rxtvinfo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...