reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Gwiazdy Hollywood jesienią w RMF Classic

dodano: 2022-09-22 01:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: Bauer Media Group

RMF Classic „Kaganek oświaty”, „Poniedziałek z gwiazdą”, „Śniadanie mistrzów”, „Fakty RMF Classic”, „NieDoMówienia”, „Między ścieżkami” (sezon 2.), „Lista przebojów muzyki filmowej” (sezon 12.) to propozycje, które jesienią br. swoim słuchaczom poleca RMF Classic (Bauer Media Group). Ponadto „Lista przebojów muzyki filmowej” udostępniona będzie także jako podcast na platformie RMF Classic+.

RMF Classic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jesień 2022 roku w ofercie RMF Classic:

Jak zapowiada nadawca, wśród nowości w jesiennej ramówce radia RMF Classic znajdą się program z muzyką z filmów, w których zagrały gwiazdy kina, oraz konkurs o polskich wynalazcach i odkrywcach. Na antenę po wakacyjnej przerwie wracają też audycje autorskie, w tym rozmowy Artura Andrusa, magazyn muzyczny Tytusa Hołdysa oraz „Lista przebojów muzyki filmowej”, która udostępniona będzie także jako podcast na platformie RMF Classic+.

Jesienna ramówka RMF Classic wystartowała w czwartek, 1 września br. Wśród nowości znalazł się program „Kaganek oświaty” (dni powszednie, w godzinach 10:00-13:00), w którym naukowcy z sieci badawczej Centrum Łukasiewicza przedstawią fascynujące historie odkryć i wynalazków współczesnych polskich naukowców. „Kaganek oświaty” to także konkurs wokół polskich wynalazców, którzy zapisali się w historii złotymi zgłoskami.

Inną nowością będzie program w paśmie wieczornym pod tytułem „Poniedziałek z gwiazdą” (18:00-21:00). Będzie to muzyczna filmografia gwiazd Hollywood. Prowadzący przypomną tematy z filmów w których zagrali m.in. Meryl Streep, Nicole Kidman, Brad Pitt czy Bradley Cooper. Opowiedzą też o ich filmowych kreacjach i aktorskich pomyłkach oraz zagrają muzykę.

Oprócz tego na antenę wróciły stałe pozycje programowe. Poranki to tradycyjnie „Śniadanie mistrzów” (7:00-10:00), a w nim m.in. felietony historyczne, przegląd prasy, pogadanki naukowe (więcej tutaj), a także „Fakty RMF Classic” i prognoza pogody co pół godziny. Popołudnia (13:00-17:00) to czas na autorskie magazyny, poświęcone innemu tematowi w kolejne dni tygodnia: literaturze, klimatowi i ekologii, lifestylowi i tematyce aktywności kobiet, wydarzeniom kulturalnym oraz filmom i historii kina.

Na antenę wrócił też Artur Andrus i jego „NieDoMówienia”, czyli rozmowy z artystami i twórcami (niedziele, w godzinach 10:00-13:00) (więcej tutaj), oraz drugi sezon programu Tytusa Hołdysa „Między ścieżkami”, w którym autor przedstawia historie powstania soundtracków (czwartki, w godzinach 18:00-19:00) (więcej tutaj).

Dwunasty sezon rozpoczyna „Lista przebojów muzyki filmowej”, prowadzona przez Jadwigę Polus (niedziele, w godzinach 18:00-20:00). Od września br. program będzie dostępny w formie podcastu dla wszystkich subskrybentów platformy RMF Classic+ - co tydzień najnowsze notowanie dostępne będzie zarówno z poziomu aplikacji jak i na stronie internetowej, na której oddawać można głosy na poszczególne utwory (więcej tutaj).

Dzięki platformie RMF Classic+ subskrybenci otrzymują dostęp do streamu radia RMF Classic zupełnie bez reklam (bloki reklamowe zastąpione są specjalnie dobraną muzyką). Oprócz tego od poniedziałku do piątku mają możliwość wyboru jednej z czterech audycji tematycznych emitowanych tylko w RMF Classic+ w godzinach 13:00-16:00. Słuchacze zarejestrowani w RMF Classic+ mogą również liczyć na darmowe bilety na wydarzenia kulturalne, książki i kody zniżkowe (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

660 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

299 zł Więcej...