reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

CI Polsat: Zbrodnia w okolicy Radomia

dodano: 2022-09-28 08:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni” W środę, 28 września br. o godz. 22:00 na kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) wyemitowany zostanie premierowo 2. odcinek 5. sezonu polskiego programu „Opowiem ci o zbrodni”, którego producentem jest Jolanta Gwardys Media. Wystąpią pisarz Igor Brejdygant oraz aktorzy Aleksandra Popławska i Marek Kalita. Odcinek zatytułowany będzie „Nie wiem”.

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Drugi odcinek piątego sezonu „Opowiem ci o zbrodni” poprowadzi Igor Brejdygant, autor powieści kryminalnych, reżyser i scenarzysta. W środę, 28 września br. o godzinie 22:00 pisarz opowie o sprawie z 2016 roku, kiedy w Radomiu zaginęła Danuta. Dopiero po 3 miesiącach z pobliskiej rzeki wyłowiono jej ciało. U boku Igora Brejdyganta w odcinku wystąpią Aleksandra Popławska i Marek Kalita, którzy odegrają kluczowe dla sprawy momenty.

11 grudnia 2016 roku zaginęła Danuta Wielocha, dyrektorka jednej z podradomskich szkół, mama i żona. Z mężem, Piotrem W., była razem od 30 lat, jednak nie mieli ostatnio najlepszych relacji i kilka dni przed zaginięciem kobieta wniosła pozew o rozwód. W poszukiwanie zaginionej zaangażowała się cała lokalna społeczność, media i prasa, a dzieci Danuty zatrudniły detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, aby pomógł w odnalezieniu matki.

Dopiero po 3 miesiącach od zaginięcia, 1 lutego 2017 roku, wędkarze zauważyli ciało unoszące się na powierzchni rzeki niedaleko Radomia. Jak udało się ustalić, ciało to niewątpliwie należało do Danuty. Jej mąż został zatrzymany jako główny podejrzany, jednak nie przyznał się do winy. Wszelkie materiały dowodowe oraz zeznania świadków jasno wskazywały, że to on zabił żonę. Wyrokiem sądu został skazany na 25 lat więzienia. Do dziś nie przyznaje się do popełnionej zbrodni.

Igor Brejdygant, autor bestsellerowych powieści kryminalnych (m.in. takich jak „Szadź”, „Paradoks” i „Rysa”, które doczekały się ekranizacji), przygląda się tej wstrząsającej sprawie i próbuje poznać motywy, które stały za popełnieniem zbrodni.

- Na pierwszy rzut oka normalna rodzina. Małżeństwo borykające się z problemami, ale czy takich mało? Mąż wyprowadza się do podpiwniczenia. Z pozoru nie interesuje go los żony. Sam żyje, pracuje. Nie wie nawet, co się z nią dzieje. Z pozoru. Ale tak naprawdę hoduje w sobie zgorzknienie, złość, niechęć, może zazdrość - słowem zło. A zło raz zrodzone rozrasta się aż do momentu, kiedy rozsadza istnienie

- mówi Igor Brejdygant.


W piątym sezonie „Opowiem ci o zbrodni” gospodarze odcinków rozmawiają z ekspertami i osobami zaangażowanymi w sprawę oraz uczestniczą w rekonstrukcji wydarzeń. Pomagają je odtworzyć w inscenizacjach zawodowi aktorzy, którzy wcielają się w rolę osób powiązanych ze sprawą. W tym odcinku u boku Igora Brejdyganta na ekranie zagoszczą Aleksandra Popławska oraz Marek Kalita. Premierowa emisja drugiego odcinka piątego sezonu programu „Opowiem ci o zbrodni” odbędzie się w środę, 28 września br. o godzinie 22:00 w telewizji Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) (więcej tutaj).
 
Aleksandra Popławska w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Aleksandra Popławska w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Aleksandra Popławska w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Aleksandra Popławska w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Marek Kalita w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Marek Kalita w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Igor Brejdygant w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Igor Brejdygant w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks


„Opowiem ci o zbrodni” - sezon 5., emisja w środy o godz. 22:00 w CI Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...