reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Rafael Film: „Medjugorje” - film w kinach

dodano: 2022-10-14 15:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: Rafael Film/satkurier.pl

Rafael Film „Medjugorje” Od piątku, 14 października br. w kinach widzowie będą mogli oglądać hiszpański film „Medjugorje” („Medjugorje, la película”), którego bohaterką jest Maryja, matka Jezusa Chrystusa. Producentem tego dokumentalnego filmu jest Medju Films A.I.E., a dystrybutorem w Polsce Rafael Film. Scenarzystami i reżyserami są Jesús García Colomer i Borja Martínez-Echevarría, a za zdjęcia odpowiadał Fernando Pérez.

Rafael Film „Medjugorje”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, „Medjugorje” to pierwszy kinowy film o fenomenie Medjugorje. Przeszło 40 lat temu w małej, ukrytej pośród gór wiosce w Bośni zdarzyło się coś, co kościół katolicki do tej pory próbuje w pełni zrozumieć. 24 czerwca 1981 roku grupa nastolatków miała doświadczyć mistycznego spotkania z Matką Bożą. Objawienia, jak twierdzili, miały się wielokrotnie powtarzać.

O wydarzeniach zrobiło się głośno, komunistyczne władze Jugosławii zaczęły prześladować widzących, a kościół przyjął postawę bardzo sceptyczną. Wieść o przesłaniu Maryi z Medjugorje, która przedstawiła się widzącym jako Królowa Pokoju, powoli jednak ogarniała cały świat. Na miejsce zdarzenia zaczęli przybywać pielgrzymi. Wielu z nich twierdzi, że Medjugorje zmieniło ich życie.

Dziś Watykan stoi na stanowisku, że choć na ostateczne stanowisko w sprawie objawień jeszcze za wcześnie, to Medjugorje jest pełnoprawnym miejscem kultu. Jak czytamy w opisie, film „Medjugorje” to próba odkrycia fenomenu tego miejsca, nazywanego przez niektórych „Przedsionkiem Nieba”, i jednocześnie pozycja obowiązkowa dla każdego, komu bliskie są objawienia maryjne. Twórcy w barwny sposób opisują historię wydarzeń, skrupulatnie analizują ewoluujący stosunek Kościoła do nich, a także ukazują wzruszające świadectwa ludzi, dla których Medjugorje stało się punktem zwrotnym w życiu. „Medjugorje” to film, który pozwala dotknąć tajemnicy (więcej tutaj).

Producentem filmu „Medjugorje” jest Medju Films A.I.E., a dystrybutorem w Polsce Rafael Film. Scenarzystami i reżyserami są Jesús García Colomer i Borja Martínez-Echevarría, a za zdjęcia odpowiadał Fernando Pérez (więcej tutaj).
 
Maryja i pielgrzymi na plakacie promującym kinową emisję filmu „Medjugorje”, foto: Rafael Film
Maryja i pielgrzymi na plakacie promującym kinową emisję filmu „Medjugorje”, foto: Rafael Film


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...