reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Viaplay w Wielkiej Brytanii od 1 listopada

dodano: 2022-10-18 11:51 | aktualizacja: 2022-10-18 15:21
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Viaplay Group/satkurier.pl

Viaplay Group 1 listopada br. Grupa Viaplay uruchomi usługę streamingową Viaplay w Wielkiej Brytanii. Tamtejszym widzom oferowane będą dwa pakiety: Films & Series zawierający skandynawskie treści, w tym produkcje Viaplay Originals, oraz pakiet Total obejmujący dodatkowo połączoną ofertę sportową Viaplay i Premier Sports. Pakiety te będą kosztować odpowiednio 3,99 GBP i 14,99 GBP miesięcznie. Kanały płatnej telewizji Premier Sports 1 i Premier Sports 2 zostaną przemianowane na Viaplay Sports 1 i Viaplay Sports 2, a bezpłatny kanał telewizyjny FreeSports zmieni nazwę na Viaplay Xtra.

twitter.com/viaplaygroup
Premier Sports Viaplay Group twitter.com/viaplaygroup


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Brytyjscy miłośnicy sportu będą mogli oglądać w Viaplay szeroki wachlarz wydarzeń na żywo, w tym eliminacje do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata rozgrywane przez męskie reprezentacje piłkarskie Szkocji, Walii i Irlandii Północnej, a także Ligę Narodów UEFA i mecze towarzyskie, do 2028 roku. Viaplay posiada kompleksowe portfolio praw do ponad 1000 międzynarodowych meczów UEFA z całej Europy, w tym najlepszych drużyn, takich jak: Belgia, Dania, Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Portugalia i Hiszpania.

Viaplay pokaże także hiszpańską LaLigę, Puchar Szkocji, Puchar Szkockiej Ligi i Puchar Włoch; BKT United Rugby Championship, Rugby Football League i TOP 14 rugby; NHL, mistrzostwa świata w hokeju na lodzie IIHF, Hokejową Ligę Mistrzów i Elite Ice Hockey League; siatkówkę CEV; mieszane sztuki walki KSW; piłkę ręczną EHF; łyżwiarstwo figurowe i łyżwiarstwo szybkie ISU; World Athletics Continental Tour Gold i Indoor Tour; i inne.
 

- Viaplay zaoferuje widzom w Wielkiej Brytanii fascynującą kombinację sportu na żywo, światowej klasy seriali i doskonałego stosunku jakości do ceny. Wkraczamy na ten dynamiczny i ekscytujący rynek z dużymi ambicjami i długoterminową perspektywą, a nabycie Premier Sports znacznie przyspieszy nasze wejście. Viaplay ma tak wiele do zaoferowania, a lokalni miłośnicy sportu, a także wielbiciele wysokiej jakości nordyckiej i międzynarodowej narracji będą mogli teraz wypróbować naszą wyjątkową usługę dla siebie, począwszy od 1 listopada - powiedział Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny Viaplay Group.

Kanały płatnej telewizji Premier Sports 1 i Premier Sports 2 zostaną przemianowane na Viaplay Sports 1 i Viaplay Sports 2, a bezpłatny kanał telewizyjny FreeSports zmieni nazwę na Viaplay Xtra. Wszystkie kanały pozostaną dostępne za pośrednictwem istniejących partnerów dystrybucyjnych i nadal będą transmitować wydarzenia sportowe na żywo do pubów, klubów i innych obiektów komercyjnych w całej Wielkiej Brytanii. Przykładowo, Premier Sports 1 i Premier Sports 2 w HD są aktualnie dostępne drogą satelitarną na Astrze 2F (28,2°E) w ramach platformy Sky. Natomiast FreeSports HD można odbierać z satelity Astra 2E (28,2°E) jako kanał niekodowany (FTA), ale w wiązce brytyjskiej, praktycznie nieosiągalnej w Polsce.

Oferta treści na wszystkich kanałach Premier Sports zostanie poszerzona o seriale i filmy Viaplay. Dalsze szczegóły dotyczące treści dostępnych na Viaplay w Wielkiej Brytanii zostaną ogłoszone wkrótce.

Na koniec czerwca 2022 roku Premier Sports miał łącznie 222 tys. abonentów. Założona w 2009 roku i wcześniej w większości należąca do Setanta Sports firma wygenerowała w 2021 roku przychody w wysokości 26,4 mln GBP. Transakcja wycenia Premier Sports na 30 mln GBP, a firma zostanie skonsolidowana w czwartym kwartale 2022 roku. Premier Sports ma siedzibę w Dublinie i zatrudnia 23 pełnoetatowych pracowników, z których wszyscy mają dołączyć do Viaplay Group.

Premiera w Wielkiej Brytanii spowoduje, że usługa streamingowa Viaplay będzie oferowana w 11 krajach. Na początku 2023 roku dołączą do nich Stany Zjednoczone i Kanada.

Umowa Viaplay Group dotycząca przejęcia Premier Sports została ogłoszona 21 lipca br.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy streamingowe


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...