reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Szansa na LooLoo Kids w Polsce

dodano: 2022-11-24 19:32 | aktualizacja: 2022-11-24 19:53
autor: RO | źródło: hdsatelit.com

LooLoo Kids Podczas ostatniego posiedzenia rumuńskiej Krajowej Rady Audiowizualnej (CNA) w dniu 22 listopada br., licencję na nadawanie kolejnego projektu dla dzieci uzyskała firma TraLaLa Studio S.R.L.. Nadawca jest właścicielem kanału TraLaLa, a teraz zamierza uruchomić nową stację LooLoo Kids dla sieci kablowych i platform satelitarnych.

tv.tralala.ro
LooLoo Kids


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
LooLoo Kids będzie kanałem tematycznym z programami dla dzieci w języku angielskim. Ramówkę wypełnią treści różnych producentów krajowych i zagranicznych. Co ciekawe, dystrybucja ma obejmować nie tylko Rumunię, ale także inne kraje. Źródło finansowania będzie pozyskiwane z umów dystrybucyjnych z operatorami spoza granic Rumunii.

Jednocześnie w licencji kanału TraLaLa TV zmieniono zasięg nadawania, który dotychczas obejmował Rumunię, Mołdawię, Włochy, Hiszpanię, Francję, Niemcy, Anglię i Irlandię. Zgodnie z nowym zapisem, TraLaLa TV może działać za granicą (bez wyraźniej indywidualizacji terytoriów).

Nadawca chce rozszerzyć zasięg nadawania, ponieważ przyjęta tematyka programowa sprawdziła się w Rumunii i byłaby mile widziana w innych krajach (Polska, Węgry, Bułgaria, Turcja, Niemcy). W Polsce i Niemczech treści TraLaLa są już udostępniane przez licencjonowane stacje telewizyjne. W strategii rozwoju na najbliższe lata jest również język węgierski.

TraLaLa zaczął działać 10 lat temu od kanału YouTube, a od 2014 r. ruszył międzynarodowy projekt w języku angielskim LooLoo Kids. W tej chwili YouTubowy kanał osiągnął 80 mln subskrybentów na całym świecie. Co miesiąc nawet 500 mln odwiedzających ogląda przynajmniej jeden produkt firmy TraLaLa Studio S.R.L.. Ponieważ autorskie animacje cieszą się niesłabnącą popularnością, to powstał pomysł uruchomienia dedykowanego kanału telewizyjnego LooLoo Kids dla dzieci, aby pomóc im w nauce języka angielskiego.

O ile TraLaLa TV osiąga bardzo dobre wyniki w grupie 1-4 latków, to LooLoo Kids byłby kierowany do grupy wiekowej 3-7 lat lub nawet 8 lat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...