reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Johnny” - film Agory i TVN w ofercie serwisu Player

dodano: 2022-12-22 17:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery/satkurier.pl

Next Film TVN „Johnny” Od czwartku, 22 grudnia br. użytkownicy serwisu VOD Player (Warner Bros. Discovery) będą mogli oglądać polski film „Johnny”, którego bohaterem jest ksiądz Jan Kaczkowski (Boska TV). Producentem filmu jest Next Film z grupy Helios (Agora), producentem wykonawczym Festival Group, koproducentami są TVN (Warner Bros. Discovery), Grupa Moderator Studio Filmowe, Warmia Resort, Visual Work Rebel Media, Abstraction Plan, Deamsound, Cineline i Dobra Robota, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Next Film. Grają Magdalena Czerwińska, Anna Dymna, Maria Pakulnis, Marta Stalmierska, Grażyna Bułka, Piotr Trojan i Dawid Ogrodnik.

Next Film TVN „Johnny”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Johnny” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia. Opowiedziana jest z perspektywy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego (w tej roli Dawid Ogrodnik), Patryka Galewskiego (Piotr Trojan) - chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. Patryk włamuje się do domu w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego księdza Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A robi to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje przed wyzwaniem walki z chorobą. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

Reżyserem filmu „Johnny” jest Daniel Jaroszek, autorem scenariusza Maciej Kraszewski, a za zdjęcia odpowiadał Michał Dąbal. W obsadzie znaleźli się Magdalena Czerwińska, Anna Dymna, Maria Pakulnis, Marta Stalmierska, Grażyna Bułka, Witold Dębicki, Michał Kaleta, Joachim Lamża, Piotr Trojan i Dawid Ogrodnik. Za rolę Patryka Piotr Trojan („Szadź” i “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”) został uhonorowany nagrodą dla „Najlepszego aktora” podczas tegorocznego „Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych” w Gdyni.

Ksiądz Jan Kaczkowski związany był z telewizją Boska TV (więcej tutaj).

Dodajmy, że film „Johnny” pojawił się w kinach w piątek, 23 września 2022 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Piotr Trojan i Dawid Ogrodnik na plakacie promującym kinową emisję filmu „Johnny”, foto: Agora
Piotr Trojan i Dawid Ogrodnik na plakacie promującym kinową emisję filmu „Johnny”, foto: Agora


„Johnny” - emisja (od 22 grudnia 2022 roku) w serwisie Player.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

269 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...