reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Komisja Europejska z konsultacjami w sprawie piractwa

dodano: 2023-01-20 15:32
autor: HP | źródło: KE/TF

iLLEGAL STREAMING ARREST PIRACY PIRACTWO 360PX Komisja Europejska rozpoczyna nowe konsultacje w sprawie piractwa. Komisja Europejska uruchomiła nową inicjatywę mającą na celu zwalczanie nielegalnego przesyłania strumieniowego (pirackiego streamingu) wydarzeń na żywo, w szczególności sportowych. Planowane są odpowiednie instrumenty prawne UE. Komisja chce zachęcać państwa członkowskie i prywatne firmy do korzystania z narzędzi dostępnych w prawie UE w celu skuteczniejszego zwalczania nielegalnych transmisji streamingowych.

satkurier.pl
Illegal streaming stream boks gala 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Komisja rozpoczęła konsultacje z zainteresowanymi stronami w celu określenia najlepszego sposobu, w jaki można to wprowadzić.
Komisja Europejska wystosowała zaproszenie do zgłaszania dowodów w celu wsparcia nadchodzącego „zestawu narzędzi” do zwalczania piractwa wydarzeń na żywo. Przez następny miesiąc zainteresowane strony są proszone o dzielenie się doświadczeniami i potencjalnymi rozwiązaniami w celu zwalczania pirackich usług IPTV. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że propozycje muszą podlegać zaskarżeniu zgodnie z istniejącym prawem unijnym, które zdaniem posiadaczy praw nie spełnia wymagań.

W listopadzie ubiegłego roku ponad 100 organizacji medialnych, sportowych, muzycznych i kulturalnych napisało do Komisji, wzywając do „zdecydowanych działań legislacyjnych” w celu zwalczania piractwa treści sportowych nadawanych na żywo.

Właściciele praw bardzo jasno przedstawili swoje żądania. 
Potrzebują narzędzi do usuwania strumieni w czasie rzeczywistym, zaostrzonych zasad dotyczących wielokrotnych naruszeń oraz środków „usunięcie oznacza powstrzymanie”.

W liście otwartym 108 organizacji należących do Stowarzyszenia Telewizji Komercyjnych wezwało władze wykonawcze UE do podjęcia działań przeciwko piractwu, argumentując, że:

 ... piractwo drenuje i nadal drenuje europejskie ekosystemy kreatywne i kulturalne, sektory sportu i występów na żywo, pozbawiając pracowników i przemysł miliardów w rocznych dochodach i podważa stabilność istotnej części naszej tkanki społecznej i gospodarczej.


W raporcie Europejskiego Obserwatorium Audiowizualnego z 2021 r. zauważono, że na Cyprze, w Czechach i w Niemczech wydarzenia sportowe nie są objęte żadną szczególną ochroną. Tylko w Bułgarii, Francji, Grecji, na Węgrzech, we Włoszech, w Rumunii, na Słowacji i w Hiszpanii wyraźnie uregulowano prawa do treści audiowizualnych wydarzenia sportowe.

Źródło: europa.eu  torrentfreak.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

329 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...