reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Podróże do Niemiec w lutym w National Geographic

dodano: 2023-01-22 22:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

National Geographic W lutym br. kanał telewizyjny National Geographic poleca swoim widzom szczególnie takie produkcje programowe jak „Neuschwanstein: Zamek tajemnic”, „Katastrofa w przestworzach” („Katastrofy w przestworzach”, sezon 22.), „Siedem dni na ucieczkę” (sezon 1.) i „Pożar Reichstegu”.

„Bomby balonowe i wypadki z bronią jądrową” National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w lutym br. na kanale National Geographic pojawią się premiery. W nowym sezonie „Katastrof w przestworzach” widzowie poznają kulisy  wypadków lotniczych, w tym historię lotu Japan Airlines 123, w którym zginęło 520 osób. W programie „Pożar Reichstegu” widzowie poznają tajemnicę incydentu, który zdaniem historyków zapoczątkował marsz Adolfa Hitlera ku dyktaturze. Z kolei w serialu „Siedem dni na ucieczkę” ekstremalny podróżnik Dwayne Field będzie musiał ewakuować się z chyba najniebezpieczniejszych miejsc na planecie.

Mówi się, że bezpieczeństwo w lotnictwie poprawia się z każdą katastrofą. Choć to stwierdzenie brzmi makabrycznie, nie jest dalekie od prawdy. W programie „Katastrofy w przestworzach” (premiery w poniedziałki, od 6 lutego br., od godziny 21:00) naukowcy, na podstawie zapisów czarnych skrzynek i zeznań świadków, pomagają widzom zrozumieć wypadki z udziałem samolotów.

27 lutego 1933 roku spłonął gmach Reichstagu w Berlinie. Pożar dał Adolfowi Hitlerowi pretekst do radykalizowania opinii publicznej w Niemczech, zwiększając jego realną władzę i dając mu skuteczniejsze narzędzia do walki z opozycją. W dwuodcinkowym programie „Pożar Reichstagu” (premiera w piątek, 24 lutego br. w godzinach 22:00 i 23:00) widzowie zajrzą za kulisy tego historycznego incydentu.

Zostajemy w Niemczech, choć przenosimy się do innego okresu. Neuschwanstein, wymarzona rezydencja Ludwika II, jest jednym z najpopularniejszych zamków świata. Co ciekawe, obiekt ten nigdy nie pełnił roli obronnej, a jedynie reprezentacyjną. Mimo że zamek był przez niektórych architektów początkowo wyśmiewany, z biegiem lat uznano go za czołowe dzieło europejskiego historyzmu. Budowlę z bliska widzowie obejrzą w programie „Neuschwanstein: Zamek tajemnic” (premiera w niedzielę, 5 lutego br. o godzinie 12:00).

Dawkę adrenaliny zapewni widzom program „Siedem dni na ucieczkę” (premiera w niedziele, od 19 lutego br., o godzinie 12:00). Poszukiwacz przygód Dwayne Fields udaje się do najniebezpieczniejszych miejsc na świecie. Jak przetrwać tam, gdzie potężne siły przyrody przeplatają się z obecnością śmiertelnie groźnych gatunków zwierząt? Dwayne Fields ma tylko i aż tydzień, by przetransportować siebie i swoją ekipę od punktu ewakuacyjnego.

Luty 2023 roku w ofercie kanału National Geographic:

„Neuschwanstein: Zamek tajemnic” („Secrets Of Neuschwanstein”)
emisja: w niedzielę, 5 lutego br. o 12:00

Neuschwanstein, wybudowany w XIX wieku, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zamków na świecie. Sławę tej budowli przyniosła przede wszystkim eklektyczna architektura, pełna wieżyczek i ozdobnych girland. Nie zapominajmy o anturażu, w jakim położony jest zamek. Znajduje się on w malowniczej okolicy na zboczu góry w Bawarii, w pobliskim towarzystwie alpejskich szczytów. Mimo swojej wspaniałości, zamek potrzebował pieczołowitej odnowy. Ekipa National Geographic dostała szansę udokumentowania tego przedsięwzięcia. Neuschwanstein, perłę w koronie króla Ludwika II, otaczają fantastyczne legendy. Jakie sekrety skrywają historyczne mury?

„Katastrofy w przestworzach” 22 („Air Crash Investigation” 22)
emisja: w poniedziałki (od 6 lutego br.) o 21:00

Gdy rozbija się samolot, śledczy szukają wszelkich sposobów, by poznać przyczyny wypadku. W nowym sezonie programu „Katastrofa w przestworzach” widzowie poznają kulisy wypadków lotniczych, włącznie z analizą potencjalnych przyczyn. W lutowych odcinkach twórcy programu wrócą m.in. do katastrofy pojedynczego samolotu Japan Airlines 123, który uderzył w zbocze góry, na skutek czego zginęło 520 osób. Zajrzą także do akt śledczych, którzy badali wypadek Corporate Airlines 5966. - Dzięki wypowiedziom naukowców, ekspertów oraz świadków możemy odtworzyć przebieg tych dramatycznych wydarzeń - zapewnia nadawca (więcej tutaj).

„Siedem dni na ucieczkę” („7 Toughest Days”)
emisja: w niedziele (od 19 lutego br.) o 12:00

Ekstremalny podróżnik Dwayne Fields i jego operator wyruszają w jedne z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie. Będą mieli siedem dni, by dotrzeć do punktu ewakuacyjnego. W lutowych odcinkach widzowie zobaczą m.in. podróż przez afrykański Gabon, gdzie na przeszkodzie Dwayna Fieldsa pojawią się jadowite węże oraz krokodyle. Z kolei w Omanie Dwayne Fields będzie miał tydzień, żeby przebyć spaloną słońcem pustynię w poszukiwaniu wody. Przebycie setek kilometrów wydm wydaje się niemożliwe, ale na szczęście w pobliżu czeka przyjazne plemię Beduinów, gotowe przyjść z pomocą. Aby przetrwać Dwayne Fields pokonuje szereg wyzwań wymagających niebywałej fizycznej i psychicznej odporności. - „Siedem dni na ucieczkę” to program przygodowy zapewniający widzowi potężną dawkę wiedzę i emocji - zapowiada nadawca.

„Pożar Reichstegu” („Hitler & The Reichstag Fire: The Burning Of The Democracy”)
emisja: w piątek, 24 lutego br. o 22:00

Nocą z 27 na 28 lutego 1933 roku spłonął budynek niemieckiego parlamentu. Pożar Reichstagu był pretekstem dla Adolfa Hitlera, by rozprawić się z opozycją, a następnie stopniowo przekształcać Niemcy z republiki parlamentarnej w monopartyjne policyjne państwo totalitarne. Niektórzy historycy twierdzą, że gdyby nie pożar, Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei (NSDAP) być może nigdy nie przejęłoby władzy w Republice Weimarskiej. Kto podłożył ogień? Adolf Hitler o ten czyn oskarżył holenderskiego komunistę Marinusa van der Lubbe. A może zrobili to sami Niemcy? Francuska produkcja „Pożar Reichstagu” po 90 latach uchyla rąbka tajemnicy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

549 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...