reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Nie ma mowy o emisji ARTE UHD

dodano: 2023-01-23 18:01 | aktualizacja: 2023-01-23 19:26
autor: RO | źródło: ARTE.TV/infosat.de

arte uhd logo black 360px Choć w niemieckich gospodarstwach domowych jest coraz więcej nowoczesnych telewizorów 4K UHD, to linearny zasięg transmisji w Ultra HD jest wciąż ograniczony do kilku kanałów. Nadawcy publiczni ARD i ZDF sceptycznie odnoszą się do treści UHD. Obecnie europejski kanał kulturalny ARTE oferuje pierwsze programy w ultrawysokiej rozdzielczości 4K (2160x3840), ale tylko na żądanie.

ARTE.TV
arte UHD HDR logo 2023 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
ARTE od października 2022 r. zaczęło oferować nielinearne programy uzupełniające ofertę na własnej stronie internetowej w 4K.

Rzeczniczka kanału powiedziała, że transmisja linearna nie wchodzi w grę i nie ma też ustalonej daty rozpoczęcia. Regularny przekaz w UHD nie jest obecnie planowany, o czym można się dowiedzieć ze strony internetowej kanału. Jednak ARTE od czasu do czasu organizuje dni tematyczne UHD TV we współpracy z różnymi dystrybutorami (takimi jak ASTRA) oraz za pośrednictwem HbbTV, Android TV i Apple TV 4K.

Wiodący kanał kulturalny oferuje 12 reportaży i filmów dokumentalnych w jakości 4K, w tym takie produkcje jak „Der Vulkan von La Palma”, „Affen in Thailand” i kilka reportaży GEO. Kolejne 3 reportaże maja być dodane jeszcze w styczniu 2023 roku. Na stronie internetowej ARTE można znaleźć nieco ukryty przegląd programów UHD (pod tym linkiem). Najszybszym sposobem na uzyskanie przeglądu za pośrednictwem aplikacji lub HbbTV jest wyszukanie hasła "UHD".

Niezależnie od tego, czy jest to strona internetowa z przeglądarki, aplikacja na urządzenia mobilne, Smart TV czy czerwony przycisk na odbiornikach z HbbTV, lista aktualnych programów w jakości UHD w ramach streamingu ARTE jest cały czas dostępna. Podstawowe wymagania dotyczące odbioru to szybki Internet i ekran urządzenia kompatybilny z rozdzielczością 4K.

Źródło: infosat.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja UHD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...