reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Nowa seria smartfonów Samsung Galaxy S23 [wideo]

dodano: 2023-02-01 19:50 | aktualizacja: 2023-02-01 21:04
autor: Janusz Sulisz | źródło: Samsung

Galaxy S23 Ultra Lavender smartfon 2023 360px Najbardziej zaawansowany aparat Galaxy, wrażenia z mobilnego grania na jeszcze wyższym poziomie, obudowa z materiałów pochodzących z recyclingu – to wszystko oferuje Galaxy S23 Ultra, najbardziej innowacyjny ze wszystkich dotychczasowych smartfonów z serii Galaxy S
Samsung zaprezentował najnowsze modele smartfonów: Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ oraz Galaxy S23, otwierając nowy etap w historii smartfonów Galaxy klasy premium. Najbardziej zaawansowany aparat w smartfonach Galaxy pozwala swobodniej odkrywać swoją kreatywność – z  pomocą transformacyjnej sztucznej inteligencji uchwycić można prawdziwe kinowe nocne ujęcia. 


Samsung
Samsung Galaxy S23 Ultra smartfon 2023 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Mobilna Platforma Snapdragon® 8 Gen 2 dla Galaxy”[1] stanowi potężne narzędzie dla graczy zapewniając niesamowite wrażenia z gier mobilnych i najszybszą dostępną mobilną grafikę[2]. Ulepszenia procesora zostały opracowane dzięki ścisłej współpracy z firmą Qualcomm. Rysik S Pen dostępny w modelu Galaxy S23 Ultra to narzędzie dobrze znane wieloletnim użytkownikom urządzeń Galaxy, które oferuje więcej możliwości w zakresie produktywności, notowania, realizowania pasji itp. Wszystkie innowacje serii Galaxy S23 zostały zamknięte w efektownej obudowie, która zawiera więcej materiałów pochodzących z recyclingu niż jakikolwiek inny smartfon Galaxy[4] .
 


Aparat Galaxy z większą liczbą megapikseli i rozbudowaną funkcją sterowania kreatywnego – w dzień i w nocy
Smartfon Galaxy S23 Ultra powstał, by ułatwiać mobilnym fotografom rejestrowanie fenomenalnych treści. Oferuje on najbardziej zaawansowany system aparatów Galaxy, dostosowany do niemal każdych warunków oświetleniowych i zaprojektowany tak, by oddawać szczegóły z niesamowitą precyzją.

Nowe możliwości w zakresie fotografii nocnej (Nightography) zmieniają sposób, w jaki seria Galaxy S optymalizuje zdjęcia i filmy w zależności od warunków otoczenia. Nagrywanie ulubionej piosenki na koncercie, robienie selfie pod wodą lub grupowe ujęcie przyjaciół podczas kolacji – niezależnie od kadru, obrazy i filmy zarejestrowane przy użyciu Galaxy S23 Ultra są niezwykle ostre.[5] Szum, który zwykle psuje zdjęcia wykonane przy słabym oświetleniu, jest korygowany przez nowy algorytm przetwarzania sygnału obrazu (ISP) oparty o działanie sztucznej inteligencji, który poprawia szczegóły obiektu i odcienie kolorów. 
 


W Galaxy S23 Ultra, po raz pierwszy w serii Galaxy, zastosowano znacznie ulepszony sensor Adaptive Pixel 200MP, który rejestruje niezapomniane chwile z niesamowitą precyzją. Wykorzystuje łączenie pikseli do obsługi wielu poziomów przetwarzania w wysokiej rozdzielczości jednocześnie. 

Ponieważ aparaty do selfie służą nam dziś częściej niż kiedykolwiek wcześniej, smartfony Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ i Galaxy S23 zostały wyposażone w szybki autofokus i pierwszy aparat do selfie Galaxy Super HDR, zapewniający skokową zmianę z 30 klatek na sekundę do 60 klatek na sekundę, czego efektem są zauważalnie ostrzejsze zdjęcia i filmy wykonywane przednim aparatem. 

Użytkownikom, którzy poszukują maksymalnej kontroli procesu twórczego i wszechstronności, seria Galaxy S23 oferuje zestaw profesjonalnych narzędzi.

Aplikacja Expert RAW[6], dostępna wyłącznie w modelach Galaxy, umożliwia fotografowanie i edytowanie zdjęć w formatach RAW i JPEG. Aplikacja Expert RAW dostępna w smartfonach Galaxy S pozwala również eksperymentować ze zdjęciami wykonanymi z wykorzystaniem funkcji Multi-Exposure lub uchwycić wyraźny widok Drogi Mlecznej za pomocą ustawień Astrophoto. Po pobraniu aplikacji Expert RAW na smartfon Galaxy S23, funkcje Expert RAW mogą być dostępne bezpośrednio z poziomu Aparatu w urządzeniu. Tymczasem nowe funkcje zoomu w aplikacji Camera Controller[7] w Galaxy Watch5 umożliwiają użytkownikom uchwycenie idealnie wykadrowanego ujęcia bezpośrednio z poziomu nadgarstka. 

Dodatkowe ulepszenia aparatu:
  • W słabym świetle, w zbliżeniu lub w sytuacjach, które normalnie powodowałyby rozmycie, obrazy zachowują ostrość dzięki podwójnemu optycznemu stabilizatorowi obrazu (OIS) działającemu w zakresie od 1,5 do 3 stopni we wszystkich kierunkach w modelu Galaxy S23 Ultra.
  • Rejestrowane filmy oferują bardziej kinowe wrażenia dzięki ulepszonemu wideo 8K[8] przy 30 klatkach na sekundę z szerszym kątem.
  • Zaawansowana, obiektowa sztuczna inteligencja analizuje każdy szczegół w kadrze, nawet najdrobniejsze rysy twarzy, takie jak włosy i oczy, aby dokładnie odzwierciedlić dynamiczne cechy danej osoby.
  • Aby zapewnić jeszcze lepsze wrażenia wideo, nowa funkcja nagrywania dźwięku 360 stopni[9] w słuchawkach Galaxy Buds2 Pro tworzy wielowymiarowy efekt dźwiękowy. 

W modelach Galaxy S23+ i Galaxy S23 kultowy aparat Galaxy zyskuje również ulepszony wygląd. Konturowa obudowa została usunięta, wyznaczając nowy rozdział podstawowego designu Galaxy, który wyróżnia całą serię. 

Najwyższe parametry Galaxy do mobilnych rozgrywek
Zarówno dla twórców, jak i graczy chęć przekraczania granic i ciągłego odkrywania tego, co możliwe, wymaga technologii, która dotrzymuje kroku, a nawet przewyższa oczekiwania. Samsung wraz z Qualcomm zoptymalizował doświadczenia użytkowników Galaxy wraz z „Platformą Mobilną Qualcomm Snapdragon® 8 Gen 2 dla Galaxy” najpotężniejszą i najwydajniejszą platformą, jaka kiedykolwiek znalazła się w smartfonie Samsung Galaxy oraz najszybszego[10] dostępnego obecnie procesora Snapdragon. Ponadto bateria o pojemności 5000 mAh dostępna w Galaxy S23 Ultra zasila aparat potężniejszy niż w przypadku Galaxy S22 Ultra bez zwiększania rozmiarów urządzenia. 

Nowo zaprojektowana mikroarchitektura procesora zwiększa zdolności przetwarzania serii Galaxy S23 o około 30 proc. w porównaniu do serii Galaxy S22.[11]  Uchwycenie oszałamiających zdjęć w słabym oświetleniu wymaga trylionów obliczeń na sekundę, dlatego wysoce wydajna architektura NPU Samsung Galaxy została zoptymalizowana o 49 proc., aby zrównoważyć wydajność i moc, jednocześnie wykorzystując algorytm AI, który pomaga użytkownikom robić niesamowite zdjęcia i filmy.[12] Jednym z najbardziej znaczących ulepszeń w serii Galaxy S23 jest zoptymalizowany procesor graficzny, który jest o około 41 proc. szybszy w porównaniu z serią Galaxy 22 i zaprojektowany specjalnie dla użytkowników, którzy potrzebują więcej mocy.[13] 

W oczekiwaniu na to, co przyniesie przyszłość w świecie realizmu cyfrowego w głównym nurcie gier mobilnych, Galaxy S23 Ultra jest gotowy do obsługi technologii ray tracing w czasie rzeczywistym. Użytkownicy z pewnością docenią jeszcze bardziej realistyczną realizację scen dzięki technologii, która symuluje i śledzi każdy promień światła. Ponadto w każdym modelu z serii Galaxy S23 zastosowano zwiększone[14] komory chłodzące, umożliwiając gamingowe maratony bez spowalniania akcji. 

Duży 6,8-calowy[15] wyświetlacz krawędziowy o zmniejszonej krzywiźnie w modelu Galaxy S23 Ultra daje  użytkownikom przestronną i bardziej płaską powierzchnię[16], dzięki czemu obraz jest jeszcze bardziej wyrazisty. Funkcja Enhanced Comfort pozwala użytkownikom dostosować odcienie kolorów i poziomy kontrastu, zmniejszając zmęczenie oczu podczas patrzenia na ekran w nocy. Vision Booster dostosowuje się teraz do trzech  poziomów oświetlenia[17] zamiast dwóch, aby kontrolować poziom jasności i odblaski w świetle dziennym. 

Samsung Galaxy w trosce o środowisko
Od czasu zaprezentowania serii Galaxy S22, Samsung zwiększa wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu z 6 wewnętrznych komponentów w Galaxy S22 Ultra do 12 wewnętrznych i zewnętrznych komponentów w Galaxy S23 Ultra. Seria Galaxy S23 ma również szerszy zakres materiałów pochodzących z recyklingu niż jakikolwiek inny smartfon Galaxy, w tym aluminium i szkło pochodzące z recyklingu przedkonsumenckiego oraz tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu pokonsumenckiego, pozyskane z wyrzuconych sieci rybackich, butelek PET i beczek z wodą. Ponadto każdy smartfon Galaxy S23 jest dostarczany w przeprojektowanym opakowaniu wykonanym w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu. 

Najnowsze smartfony z serii Galaxy S23 jako pierwsze debiutują na rynku ze szkłem Corning® Gorilla® Glass Victus® 2, zwiększającym trwałość przy długotrwałym użytkowaniu.[18] 

Dzięki serii Galaxy S23 Samsung robi więcej, aby zminimalizować negatywny wpływ na środowisko bez uszczerbku dla jakości i estetyki. Seria Galaxy S23 posiada certyfikat UL ECOLOGO®, co oznacza, że produkt został certyfikowany ze względu na ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko. 

Wszyscy, którym zależy na wydłużeniu okresu eksploatacji swoich urządzeń docenią fakt, że wraz z serią Galaxy S23, Samsung oferuje cztery generacje aktualizacji systemu operacyjnego i aktualizację zabezpieczeń przez 5 lat.[19] Aby zapewnić długie lata eksploatacji, użytkownicy mogą również korzystać z opcjonalnych programów, takich jak Samsung Care+, tj. usługi wsparcia w przypadku przypadkowych uszkodzeń, napraw i innych. 

Wygoda, bezpieczeństwo i spersonalizowana obsługa 
Bezpieczna komunikacja i zachowanie prywatności użytkownika stanowią podstawę serii Galaxy S23. Każdy smartfon z najnowszej serii jest wyposażony w kompleksowy system zabezpieczeń Samsung Knox, który otrzymał liczne, zarówno państwowe jak i branżowe certyfikaty. Panel bezpieczeństwa i prywatności daje użytkownikom pełny wgląd w to, kto ma dostęp do ich danych i w jaki sposób są one wykorzystywane. Wystarczy rzut oka, aby łatwo sprawdzić, czy dane osobowe są zagrożone, i otrzymać proste monity o zmianę ustawień w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Użytkownicy mogą również dokładnie ustalić, które aplikacje i programy uzyskują dostęp do ich danych i jak można z nich korzystać. 

Aby zapewnić dodatkową warstwę bezpieczeństwa i ochronę przed lukami w zabezpieczeniach, Knox Vault chroni krytyczne informacje izolując je od reszty urządzenia, w tym systemu operacyjnego. 

Dostępność
Smartfony serii Galaxy S23 występują w 4 matowych kolorach: czarnym, kremowym, zielonym i lawendowym.[20] Debiutujące smartfony będą również dostępne w ekskluzywnych wersjach kolorystycznych oferowanych wyłącznie za pośrednictwem sklepu samsung.pl. Galaxy S23 Ultra dostępny będzie w kolorze jasnozielonym, szarym, czerwonym i jasnoniebieskim, a Galaxy S23 i S23+ w jasnozielonej i szarej wersji kolorystycznej. 

Począwszy od 17 lutego 2023 r. smartfony Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ i Galaxy S23 będą szeroko dostępne u operatorów sieci i w handlu detalicznym on-line oraz w wersji Unlocked by Samsung na stronie Samsung.pl
  
Galaxy S23 Ultra
Wyświetlacz 6,8-calowy QHD+ Edge*

Dynamiczny wyświetlacz AMOLED 2X

Super płynna częstotliwość odświeżania 120 Hz (1~120 Hz)

Częstotliwość próbkowania dotyku 240 Hz w trybie gry

Wzmacniacz wzroku

Zwiększony komfort

*Mierzony po przekątnej rzeczywisty widoczny obszar jest mniejszy ze względu na zaokrąglone rogi i otwór kamery.
Wymiary i waga 78,1 X 163,4 X 8,9 mm, 234 g
Kamera Ultraszerokokątny aparat 12 MP
· F2.2, FOV 120˚

Szerokokątny aparat 200 MP
· F1.7, FOV 85˚

Teleobiektyw 10 MP
· 3-krotny zoom optyczny, F2,4, FOV 36˚

Teleobiektyw 10 MP
· 10-krotny zoom optyczny, F4,9, FOV 11˚

Przedni aparat 12 MP
· F2.2, FOV 80˚

*100-krotny zoom kosmiczny obejmuje 10-krotny zoom optyczny i 10-krotny zoom cyfrowy z technologią AI Super Resolution.

Powiększenie większe niż 10x może spowodować pogorszenie jakości obrazu.

AP Platforma mobilna Snapdragon® 8 Gen 2 dla Galaxy
Pamięć 12 GB + 1 TB
12 + 512 GB
8 + 256 GB
*Dostępna pojemność zależy od wstępnie zainstalowanego oprogramowania.
*Opcja pamięci może się różnić w zależności od rynku.
Bateria 5000 mAh
Typowa wartość testowana w warunkach laboratoryjnych innej firmy. Typowa wartość to szacunkowa wartość średnia uwzględniająca odchylenie pojemności baterii wśród próbek baterii testowanych zgodnie z normą IEC 61960. Znamionowa (minimalna) pojemność to 4855 mAh. Rzeczywista żywotność baterii może się różnić w zależności od środowiska sieciowego, wzorców użytkowania i innych czynników.
Ładowanie* Ładowanie przewodowe*: Do 65% naładowania w około 30 minut dzięki zasilaczowi 45 W** i przewodowi USB-C 5 A***

Szybkie ładowanie bezprzewodowe 2.0****

Bezprzewodowy PowerShare*****

*Ładowanie przewodowe zgodne z QC2.0 i AFC.
** Zasilacz 45 W sprzedawany oddzielnie. Używaj wyłącznie ładowarek i kabli zatwierdzonych przez firmę Samsung.
*** Wyniki wewnętrznych testów laboratoryjnych Samsung przeprowadzonych z zasilaczem podróżnym 45 W podłączonym do nowo wydanej wersji Galaxy S23 Ultra, gdy urządzenie miało 0% pozostałej energii, a wszystkie usługi, funkcje i ekran były wyłączone. Rzeczywista prędkość ładowania może się różnić w zależności od rzeczywistego użytkowania, warunków ładowania i innych czynników.
****Ładowanie bezprzewodowe zgodne z WPC.
*****Ograniczone do smartfonów Samsung lub innych marek z ładowaniem bezprzewodowym Qi, takich jak Galaxy S23 Ultra, S23+, S23, Z Fold 4, Z Flip4, seria S22, Z Fold3 5G, Z Flip3 5G, S21 FE 5G, S21 Seria Z Fold2, seria Note20, seria S20, Z Flip, Note10, Note10+, S10e, S10, S10+, Fold, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE i Note5. Dostępne tylko z niektórymi urządzeniami do noszenia Samsung Galaxy, takimi jak Galaxy Buds2 Pro, Buds2, Buds Pro, Buds Live, Watch5, Watch 5 Pro, Watch4, Watch4 Classic, Watch3, Watch Active2, Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch i Galaxy Pąki. Jeśli poziom naładowania baterii jest niższy niż 30%, funkcja Wireless PowerShare może nie działać. Może nie działać z niektórymi akcesoriami, osłonami, urządzeniami innych marek lub niektórymi urządzeniami do noszenia firmy Samsung. Podczas PowerShare,
system operacyjny Android 13
Jeden interfejs użytkownika 5.1
Sieć i łączność  
 5G*, LTE**, Wi-Fi 6E***, Wi-Fi Direct Bluetooth® v 5.3
*Wymaga optymalnego połączenia sieciowego 5G, dostępnego na wybranych rynkach. Sprawdź u swojego operatora dostępność i szczegóły. Prędkości pobierania i przesyłania strumieniowego mogą się różnić w zależności od dostawcy treści, połączenia z serwerem i innych czynników.

**Dostępność modelu LTE różni się w zależności od rynku i operatora. Rzeczywista prędkość może się różnić w zależności od rynku, operatora i środowiska użytkownika.

***Dostępność sieci Wi-Fi 6E może się różnić w zależności od rynku, dostawcy sieci i środowiska użytkownika. Wymaga optymalnego połączenia. Będzie wymagać routera Wi-Fi 6E.

Bezpieczeństwo Samsung Knox, Samsung Knox Vault
Wodoodporność IP68
* Stopień ochrony IP68: przeprowadzony w warunkach testu laboratoryjnego. Wodoodporny do 1,5 metra świeżej wody przez 30 minut i chroniony przed kurzem, brudem i piaskiem. Pozostałości spłukać/wysuszyć po zmoczeniu. Nie zaleca się używania na plaży lub basenie. Odporność urządzenia na wodę i kurz nie jest trwała i może się zmniejszać z upływem czasu.

[1] Snapdragon jest produktem firmy Qualcomm Technologies, Inc. i/lub jej spółek zależnych.

[2] Mobilna Platforma Snapdragon® 8 Gen 2 dla Galaxy jest zoptymalizowana dla firmy Samsung i ekskluzywna w momencie premiery serii Galaxy S23. Twierdzenie o najszybszym na świecie procesorze Snapdragon jest prawdziwe na dzień 1 lutego 2023 roku.

[3] Rysik S Pen jest dostępny wyłącznie w Galaxy S23 Ultra. Modele Galaxy S23 i Galaxy S23+ nie współpracują z rysikiem.

[4] Galaxy S23 Ultra wykorzystuje materiały pochodzące z recyklingu w 12 komponentach wewnętrznych i zewnętrznych (Galaxy S23+ i S23: 11 komponentów wewnętrznych i zewnętrznych), w porównaniu do sześciu komponentów wewnętrznych w Galaxy S22 Ultra.

[5] W porównaniu z Galaxy S22 Ultra.

[6] Aplikację Expert RAW należy przed użyciem pobrać za darmo ze sklepu Galaxy Store. Aplikacja Expert RAW jest dostępna w modelach Galaxy S23 (S23 Ultra, S23+, S23), Galaxy S22 (S22 Ultra/S22+/S22), S21 Ultra, S20 Ultra, Z Fold4, Z Fold 3, Z Fold 2, Note 20 Ultra.

[7] Aplikacja Camera Controller jest preinstalowana na zegarkach z serii Galaxy Watch5.

[8] Odtwarzanie filmów w rozdzielczości 8K jest dostępne tylko na urządzeniach obsługujących rozdzielczość 8K.

[9] Funkcja będzie dostępna w Galaxy Buds2 Pro sparowanych ze smartfonem Samsung Galaxy z interfejsem One UI 5.0 lub wyższym z obsługą LE Audio, w tym z serią Galaxy S23. Wymagana jest instalacja najnowszych wersji oprogramowania smartfonów Samsung Galaxy i urządzeń Galaxy Buds. Aby aktywować funkcję, należy przejść do aplikacji Samsung Camera > stuknąć Ustawienia aparatu po wybraniu trybu wideo > stuknąć Zaawansowane opcje wideo > włączyć Nagrywanie dźwięku 360.

[10] Snapdragon jest produktem firmy Qualcomm Technologies, Inc. i/lub jej spółek zależnych. Stwierdzenie o najszybszym na świecie Snapdragonie jest prawdziwe w dniu 1 lutego 2023 r.

[11] Poprawa wydajności AP przedstawiona w porównaniu z chipsetem poprzedniej generacji. Rzeczywista wydajność zależy od środowiska użytkownika, warunków oraz preinstalowanego oprogramowania i aplikacji.

[12] J.w.

[13] J.w.

[14] W porównaniu do modelu Galaxy S22 Ultra.

[15] Wymiary wyświetlacza mierzone po przekątnej. Rzeczywisty obszar widzenia jest mniejszy z powodu zaokrąglonych rogów i otworu aparatu.

[16] W porównaniu z Galaxy S22 Ultra.

[17] Cztery poziomy oświetlenia obejmują opcję wyłączania. (Wyłączone – Poziom 1 – Poziom 2 – Poziom 3)

[18] Corning® Gorilla® Glass Victus® 2 jest wbudowany w przedni ekran i tylną obudowę serii Galaxy 23.

[19] Dostępność i harmonogram aktualizacji systemu operacyjnego Android oraz aktualizacji zabezpieczeń przez pięć lat mogą się różnić w zależności od modelu urządzenia i rynku. Urządzenia, które kwalifikują się do aktualizacji systemu operacyjnego Android z czterech generacji i pięcioletnich aktualizacji zabezpieczeń, obejmują obecnie serię Galaxy S23 (S23 Ultra/S23+/S23), serię Galaxy S22 (S22/S22+/S22 Ultra), serię S21 (S21/S21+/S21 Ultra/S21 FE), Z Fold4, Z Flip4, Z Fold3, Z Flip3 i serię Tab S8 (Tab S8/Tab S8+/Tab S8 Ultra).

[20] Dostępność zależy od rynku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Smartfony 5G


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

639 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...