reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

91. urodziny Jerzego Hoffmana w TVP Kobieta

dodano: 2023-03-14 23:13
autor: Janina Klepacka | źródło: TVP Kobieta

TVP Kobieta 15 marca br., w 91. rocznicę urodzin Jerzego Hoffmana, TVP Kobieta wyemituje audycje opowiadające o życiu i pracy wybitnego reżysera oraz jedno z jego największych dzieł filmowych.

TVP Kobieta
Jerzy Hoffman TVP Kobieta 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W reportażu „Miałem farta” reżyser opowie o swoim życiu, akcentując momenty ważne i przełomowe. Wspomnienia Jerzego Hoffmana to pełna wzruszeń opowieść o szczęśliwym, jak sam stwierdza, życiu.

- Otoczony jestem ludźmi z prawdziwego zdarzenia […]. Miałem szczęście do ludzi […]. Udało mi spełnić marzenie swojego życia - tak reżyser mówi o sobie, ostatecznie zamykając swe wspomnienia w słowach „Moje życie na pewno było udane”.


Bez wątpienia wpłynął na to bogaty dorobek twórcy, na który składa się m.in. melodramat „Trędowata”. Nakręcony w 1976 roku do dziś wzrusza widzów i gromadzi przed telewizorami ogromną widownię. W programie „»Trędowata« - tajemnice filmowego planu” najważniejsze sceny i wydarzenia na planie oraz ówczesne realia produkcji filmowej oprócz Jerzego Hoffmana będą wspominać odtwórcy głównych ról: Elżbieta Starostecka i Leszek Teleszyński.

Zwieńczeniem wieczoru z Jerzym Hoffmanem w TVP Kobieta będzie „Potop Redivivus” - projekt Filmoteki Narodowej, który powstał z potrzeby zaprezentowania współczesnej widowni „Potopu” na dużym i małym ekranie w doskonałej jakości i nowej, atrakcyjnej formie. Odrestaurowany film został na nowo zmontowany pod nadzorem artystycznym Jerzego Hoffmana i Jerzego Wójcika.

Jest to filmowa opowieść o czasach najazdu szwedzkiego na Polskę. Zaręczony z Oleńką Billewiczówną (Małgorzata Braunek) chorąży orszański Andrzej Kmicic (Daniel Olbrychski) opowiada się początkowo po stronie kolaborującego ze Szwedami potężnego rodu magnackiego Radziwiłłów. Uznany przez szlachtę i narzeczoną za zdrajcę zaczyna poniewczasie rozumieć, że Radziwiłłom chodzi nie o dobro ojczyzny, ale o własne interesy. Aby odkupić winy, porywa księcia Bogusława (Leszek Teleszyński), by zawieźć zdrajcę przed oblicze króla Jana Kazimierza, ale Radziwiłł ciężko rani Kmicica i ucieka. Doszedłszy do zdrowia, Andrzej Kmicic stara się zwrócić honor swojemu nazwisku.

Plan emisji w kanale TVP Kobieta:

15 marca (środa)

18:55 „Trędowata - tajemnice filmowego planu”
20:30 „Miałem farta” 
21:15 „Potop Redivivus” 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...