reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP World HD wyłączony z MUX 6

dodano: 2023-03-20 23:29 | aktualizacja: 2023-03-21 16:00
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

TVP World W nocy z 20 na 21 marca br. z MUX 6 naziemnej telewizji cyfrowej wyłączony został kanał TVP World. W wyniku tej zmiany szósty multipleks zawiera obecnie 8 kanałów w rozdzielczości HD, czyli tyle, ile przewiduje rezerwacja częstotliwości z 21 września ub.r.: „W MUX 6 może być umieszczonych jednocześnie nie więcej niż 8 programów telewizyjnych”.

MUX 6 naziemna telewizja cyfrowa multipleks szósty antena naziemna DVB-T2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dotychczas Telewizja Polska oferowała w ramach MUX 6 naziemnej telewizji cyfrowej aż 9 kanałów HD: TVP Polonia, TVP Nauka, TVP Dokument, TVP Rozrywka, Alfa TVP, TVP Kultura, TVP World, TVP Kobieta, Belsat TV. Jednakże w nocy z 20 na 21 marca br. usunęła kanał TVP World w języku angielskim.

W lutym do prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej wpłynął wniosek TVP o zmianę decyzji rezerwacyjnej dla MUX 6, tak aby nadawca publiczny mógł w tym multipleksie oferować 9 zamiast 8 kanałów HD.
 

- Postępowanie o zmianę rezerwacji MUX 6 jest w toku. Do czasu zmiany rezerwacji podmiot jest uprawniony do nadawania 8 programów. Tym samym podmiot nadaje liczbę programów zgodnie z obowiązującą rezerwacją - poinformowała satkurier.pl Klaudia Kieliszczyk, Główny Specjalista, Biuro Prezesa UKE.

- Dostosowanie oferty na MUX 6 związane jest ze złożonym przez TVP wnioskiem o zmianę decyzji rezerwacyjnej m.in. w zakresie zwiększenia liczby programów z 8 do 9 w ramach multipleksu. O ewentualnych zmianach w składzie programowym MUX 6 Telewizja Polska będzie informowała na bieżąco - poinformowało satkurier.pl Centrum Informacji TVP.

Rezerwacja częstotliwości MUX 6 dla TVP obowiązuje do 31 stycznia 2033 roku.

Przypomnijmy, że 1 lutego br. MUX 6 zastąpił eksperymentalny multipleks DVB-T2, a Telewizja Polska podpisała ze spółką Emitel 4-letnią umowę na usługę transmisji sygnału MUX 6. Według informacji Emitela, MUX 6 zasięgiem nadawczym obejmuje 96 proc. populacji kraju, a emisja jest prowadzona z 63 stacji nadawczych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...