reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP chce 9 a nie 8 kanałów HD na MUX 6

dodano: 2023-02-08 10:24
autor: Jerzy Kruczek | źródło: press.pl

TVP Telewizja naziemna logo 360px Telewizja Polska oferuje aktualnie w ramach MUX 6 naziemnej telewizji cyfrowej aż 9 kanałów HD: TVP Polonia, TVP Nauka, TVP Dokument, TVP Rozrywka, Alfa TVP, TVP Kultura, TVP World, TVP Kobieta, Belsat TV, mimo że ma pozwolenie na udostępnianie w tym multipleksie 8 kanałów. Jak ustalił „Presserwis”, TVP wystąpi do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o zmianę rezerwacji MUX 6, aby oficjalnie móc nadawać 9 kanałów.

MUX 6 naziemna telewizja cyfrowa multipleks szósty antena naziemna DVB-T2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w aktualnie obowiązującej rezerwacji częstotliwości z 21 września ub.r.:

W multipleksie szóstym (zwanym dalej „MUX 6”) może być umieszczonych jednocześnie nie więcej niż 8 programów telewizyjnych, określonych w karcie powinności Spółki, o której mowa w art. 21a urtv. Programy, o których mowa powyżej nie mogą być rozpowszechniane lub rozprowadzane w żadnym z ogólnopolskich multipleksów naziemnych MUX 1 - MUX 8 w okresie dłuższym niż 30 dni od dnia rozpoczęcia rozpowszechniania tych programów w MUX 6.

Witold Tomaszewski, p.o. rzecznika prasowego UKE, informuje, że Urząd analizuje sprawę emisji przez TVP większej liczby kanałów niż zapisana w rezerwacji. Jak ustalił „Presserwis”, TVP chce sformalizować emisję na MUX 6 większej liczby kanałów i niebawem złoży do UKE wniosek o zmianę zapisu w rezerwacji - z 8 do 9 programów.

Rezerwacja częstotliwości MUX 6 dla TVP obowiązuje do 31 stycznia 2033 roku.

Przypomnijmy, że 1 lutego br. MUX 6 zastąpił eksperymentalny multipleks DVB-T2, a Telewizja Polska podpisała ze spółką Emitel 4-letnią umowę na usługę transmisji sygnału MUX 6.

Według informacji Emitela, MUX 6 zasięgiem nadawczym obejmuje 96 proc. populacji kraju, a emisja jest prowadzona z 63 stacji nadawczych. To obok MUX 3 drugi multipleks naziemny, który zawiera wyłącznie ofertę programową TVP. Nadawany jest w nowym standardzie DVB-T2/HEVC, w przeciwieństwie do MUX 3, który na razie pozostał w DVB-T/MPEG-4.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...