reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Już wkrótce Euronews Moldova

dodano: 2023-03-23 21:53 | aktualizacja: 2023-03-24 23:55
autor: RO | źródło: eadaily.com

Euronews Romania logo 360px W najbliższym czasie w Republice Mołdawii rozpocznie działalność filia kanału telewizyjnego Euronews România. Start oficjalnego projektu dla mołdawskich odbiorców został zaplanowany na jesień 2023 roku. Mówił o tym rektor Politechniki Bukareszteńskiej, Mihnea Costoiu w radiu Romania Actualității. Dodał, że decyzja wpisuje się w strategię uczelni, która przyjęła na siebie rolę mediatora i opiniotwórcy na szczeblu krajowym i europejskim.

Euronews Romania
Euronews Romania studio 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Wkrótce utworzymy oddział Euronews w Republice Mołdawii. Biorąc pod uwagę ogromną presję panującą w RM, chcemy mieć proeuropejski głos również w tej części świata. Wpisuje się to w strategię uczelni, która wzięła na siebie rolę niejako pośrednika z jednej strony, a z drugiej - trenera na poziomie krajowym i europejskim, mówi rektor.

Widzowie w Mołdawii będą oglądali swoją wersję Euronews Moldova. Start kanału jest planowany najpóźniej jesienią 2023 roku.

Euronews România jest tworzony we współpracy z główną siedzibą Euronews w Lyonie we Francji pod kontrolą Komisji Europejskiej. Z kolei Politechnika Bukareszteńska posiada licencję na Euronews w Rumunii oraz Euronews w Mołdawii.

Zauważmy, że proeuropejskie władze Mołdawii pod pretekstem zwalczania "rosyjskiej dezinformacji i propagandy" na poziomie legislacyjnym zakazały nadawania rosyjskich informacji i treści politycznych. Pod zakazem znalazły się również lokalne media, które nadają oficjalny punkt widzenia, dopuszczają się krytyki władzy lub "niewłaściwie" opisują sytuację na Ukrainie. Mołdawska cenzura przesiewa nawet neutralne stanowisko w tych kwestiach jako "milczenie w celu promowania interesów Rosji".

Jak donosi EADaily, z sondażu przeprowadzonego pod koniec lutego br. wynika, że prawie połowa mieszkańców Mołdawii nazywa Półwysep Krymski terytorium rosyjskim i nie uważa "specjalnej operacji wojskowej" na Ukrainie za rosyjską agresję.

Źródło: eadaily.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...