reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Prezydent Turkmenistanu uruchomi nową telewizję

dodano: 2023-04-01 22:15
autor: RO | źródło: tele-satinfo

Turkmenistan W strukturze Państwowego Komitetu ds. Telewizji, Radiofonii i Kinematografii Turkmenistanu pojawi się nowy kanał telewizyjny Arkadag, którego uruchomienie planowane jest od 1 września 2023 roku. Prezydent Serdar Berdimuhamedow podpisał w tej sprawie dekret, poinformował program informacyjny „Watan” turkmeńskiej telewizji państwowej. Arkadag TV prawdopodobnie dołączy do całego pakietu transmitowanego przez satelitę TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E).

Turkmenistan (foto: tmconsulate.gov.tm)
Turkmenistan


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Turkmenistanie, w kraju o jednym z najsurowszych reżimów świata, działa 7 kanałów telewizyjnych i 4 stacje radiowe. Zarządza nimi  Państwowy Komitet ds. Telewizji, Radiofonii i Kinematografii. Cały pakiet jest nadawany bezpłatnie w silnej wiązce zachodniej satelity TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E). Do odbioru w Polsce wystarcza antena 60 cm.

Decyzja w sprawie tworzenia nowego kanału ma na celu przygotowanie wysoce profesjonalnych programów, które promowałyby wielkie czyny i osiągnięcia Turkmenistanu. Nowa stacja telewizyjna ma dostarczać do 15 godzin programu dziennie.

Arkadag to nowe miasto w południowym Turkmenistanie, które stało się stolicą prowincji Achal pod koniec 2022 roku. Niedawno weszła w życie ustawa "O mieście Arkadag" na podstawie której miastu nadano specjalny status. Nowa stolica wilajetu achalskiego stała się "ogniskiem innowacyjnych i naukowych pomysłów urbanistycznych trzeciej dekady XXI wieku", a sam Arkadag ma być pierwszym "inteligentnym" miastem zbudowanym w Azji Środkowej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

439 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...