reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Fascynujące dokumenty w kwietniu w Planete+

dodano: 2023-04-18 21:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska

Planete+ W kwietniu br. dokumentalny kanał Planete+ poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Pierwsze damy”, „Ten miły, dobry Bill Cosby”, „Jak rozmawia ze sobą ciało”, „Planeta ciągłych przemian” i „Czarny Dziki Zachód”.

Planete+
Twoje miasto z góry Planete+ plebiscyt


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w kwietniu br. na antenie kanału Planete+ i w serwisie VOD CANAL+ Online pojawi się kolejna porcja dokumentów: biograficzna seria „Pierwsze damy” przybliżająca sylwetki sześciu żon prezydentów Stanów Zjednoczonych Ameryki, podróż w głąb ludzkiego organizmu w filmie „Jak rozmawia ze sobą ciało”, nieznana historia czarnoskórych osadników („Czarny Dziki Zachód”) oraz „Planeta ciągłych przemian” i „Ten miły, dobry Bill Cosby”.

Kwiecień 2023 roku w ofercie kanału Planete+:

„Pierwsze damy”
emisja: w soboty o 22:00

Seria dokumentalna o żonach prezydentów Stanów Zjednoczonych Ameryki. Widzowie poznają historie sześciu kobiet, które miały ważną rolę do odegrania. Mówi się, że za każdym mężczyzną, który odniósł sukces, stoi kobieta. Autorzy serii portretują sześć pierwszych dam Ameryki: Eleanor Roosevelt, Claudia Alta Taylor Johnson „Lady Bird Johnson”, Jackie Kennedy, Nancy Reagan, Hillary Rodham Clinton i Michelle Obamę. Niektóre z nich skupiały się na wspieraniu mężów i współtworzeniu ich wizerunku, inne rozwijały też własne kariery.

„Ten miły, dobry Bill Cosby”
emisja: w niedziele (od 16 kwietnia br.) o 22:00

Film dokumentalny. Uroczy komik czy seksualny drapieżca? Bill Cosby przez kilka dekad był ulubieńcem Ameryki. Kiedy 63 kobiety oskarżyły go o napaść seksualną, kraj był w szoku. Tylko jednej z nich, Andrei Constand, udało się uzyskać przed sądem wyrok skazujący dla Billa Cosby’ego. Przez blisko 15 lat walczyła o sprawiedliwość.

„Jak rozmawia ze sobą ciało”
emisja: we wtorek, 18 kwietnia br. o 22:00

Film dokumentalny. W jaki sposób różne narządy naszego ciała porozumiewają się ze sobą? Oto podróż w głąb ludzkiego organizmu. Do niedawna obowiązywał pogląd, że to mózg, niczym wieża kontrolna, steruje całym ciałem człowieka. Badania wykazały jednak, że również inne narządy intensywnie komunikują się między sobą, przekazując informacje i impulsy do działania. Jak to się odbywa? Autorzy dokumentu pokazują te procesy posługując się m.in. animacjami komputerowymi.

„Planeta ciągłych przemian”
emisja: w soboty (od 22 kwietnia br.) o 17:00

Seria dokumentalna. Nasza planeta ulega nieustannym zmianom. Jak procesy zachodzące wewnątrz Ziemi kształtują jej powierzchnię? Amerykański Wielki Kanion i zatoka Ha Long w Wietnamie to miejsca, w których można poznać historię Ziemi. Krajobraz, kształtowany przez miliony lat powolnych procesów, a także żywioły i kataklizmy, ulega nieustannej ewolucji. Tam, gdzie niegdyś było morze, dziś piętrzą się góry. Dynamikę tych przemian wyraźnie widać na Islandii, pełnej czynnych wulkanów i przemieszczających się lodowców.

„Czarny Dziki Zachód”
emisja: w sobotę, 29 kwietnia br. o 20:00

Film dokumentalny. Szerzej nieznana, przemilczana historia czarnoskórych osadników na Dzikim Zachodzie. Opowieści o tym, jak zdobywano Dziki Zachód, mają sławnych bohaterów, których znamy z filmów i książek. To głównie mężczyźni, w przytłaczającej większości biali. Tymczasem około 30 proc. populacji zasiedlającej ziemie na zachodzie stanowili Afroamerykanie - farmerzy, kowboje, żołnierze, bandyci, stróże prawa i kobiety. Autorzy dokumentu przywracają pamięć o ludziach wymazanych z kart historii.
 
Claudia Alta Taylor Johnson „Lady Bird Johnson” w programie „Pierwsze damy”, foto: Cable News Network, Inc.
Claudia Alta Taylor Johnson „Lady Bird Johnson” w programie „Pierwsze damy”, foto: Cable News Network, Inc.
Michelle Obama w programie „Pierwsze damy”, foto: Cable News Network, Inc.
Michelle Obama w programie „Pierwsze damy”, foto: Cable News Network, Inc.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...