reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Fascynujące dokumenty w kwietniu w Planete+

dodano: 2023-04-18 21:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska

Planete+ W kwietniu br. dokumentalny kanał Planete+ poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Pierwsze damy”, „Ten miły, dobry Bill Cosby”, „Jak rozmawia ze sobą ciało”, „Planeta ciągłych przemian” i „Czarny Dziki Zachód”.

Planete+
Twoje miasto z góry Planete+ plebiscyt


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w kwietniu br. na antenie kanału Planete+ i w serwisie VOD CANAL+ Online pojawi się kolejna porcja dokumentów: biograficzna seria „Pierwsze damy” przybliżająca sylwetki sześciu żon prezydentów Stanów Zjednoczonych Ameryki, podróż w głąb ludzkiego organizmu w filmie „Jak rozmawia ze sobą ciało”, nieznana historia czarnoskórych osadników („Czarny Dziki Zachód”) oraz „Planeta ciągłych przemian” i „Ten miły, dobry Bill Cosby”.

Kwiecień 2023 roku w ofercie kanału Planete+:

„Pierwsze damy”
emisja: w soboty o 22:00

Seria dokumentalna o żonach prezydentów Stanów Zjednoczonych Ameryki. Widzowie poznają historie sześciu kobiet, które miały ważną rolę do odegrania. Mówi się, że za każdym mężczyzną, który odniósł sukces, stoi kobieta. Autorzy serii portretują sześć pierwszych dam Ameryki: Eleanor Roosevelt, Claudia Alta Taylor Johnson „Lady Bird Johnson”, Jackie Kennedy, Nancy Reagan, Hillary Rodham Clinton i Michelle Obamę. Niektóre z nich skupiały się na wspieraniu mężów i współtworzeniu ich wizerunku, inne rozwijały też własne kariery.

„Ten miły, dobry Bill Cosby”
emisja: w niedziele (od 16 kwietnia br.) o 22:00

Film dokumentalny. Uroczy komik czy seksualny drapieżca? Bill Cosby przez kilka dekad był ulubieńcem Ameryki. Kiedy 63 kobiety oskarżyły go o napaść seksualną, kraj był w szoku. Tylko jednej z nich, Andrei Constand, udało się uzyskać przed sądem wyrok skazujący dla Billa Cosby’ego. Przez blisko 15 lat walczyła o sprawiedliwość.

„Jak rozmawia ze sobą ciało”
emisja: we wtorek, 18 kwietnia br. o 22:00

Film dokumentalny. W jaki sposób różne narządy naszego ciała porozumiewają się ze sobą? Oto podróż w głąb ludzkiego organizmu. Do niedawna obowiązywał pogląd, że to mózg, niczym wieża kontrolna, steruje całym ciałem człowieka. Badania wykazały jednak, że również inne narządy intensywnie komunikują się między sobą, przekazując informacje i impulsy do działania. Jak to się odbywa? Autorzy dokumentu pokazują te procesy posługując się m.in. animacjami komputerowymi.

„Planeta ciągłych przemian”
emisja: w soboty (od 22 kwietnia br.) o 17:00

Seria dokumentalna. Nasza planeta ulega nieustannym zmianom. Jak procesy zachodzące wewnątrz Ziemi kształtują jej powierzchnię? Amerykański Wielki Kanion i zatoka Ha Long w Wietnamie to miejsca, w których można poznać historię Ziemi. Krajobraz, kształtowany przez miliony lat powolnych procesów, a także żywioły i kataklizmy, ulega nieustannej ewolucji. Tam, gdzie niegdyś było morze, dziś piętrzą się góry. Dynamikę tych przemian wyraźnie widać na Islandii, pełnej czynnych wulkanów i przemieszczających się lodowców.

„Czarny Dziki Zachód”
emisja: w sobotę, 29 kwietnia br. o 20:00

Film dokumentalny. Szerzej nieznana, przemilczana historia czarnoskórych osadników na Dzikim Zachodzie. Opowieści o tym, jak zdobywano Dziki Zachód, mają sławnych bohaterów, których znamy z filmów i książek. To głównie mężczyźni, w przytłaczającej większości biali. Tymczasem około 30 proc. populacji zasiedlającej ziemie na zachodzie stanowili Afroamerykanie - farmerzy, kowboje, żołnierze, bandyci, stróże prawa i kobiety. Autorzy dokumentu przywracają pamięć o ludziach wymazanych z kart historii.
 
Claudia Alta Taylor Johnson „Lady Bird Johnson” w programie „Pierwsze damy”, foto: Cable News Network, Inc.
Claudia Alta Taylor Johnson „Lady Bird Johnson” w programie „Pierwsze damy”, foto: Cable News Network, Inc.
Michelle Obama w programie „Pierwsze damy”, foto: Cable News Network, Inc.
Michelle Obama w programie „Pierwsze damy”, foto: Cable News Network, Inc.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...