reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

5 lat więzienia dla sprzedawcy pirackich dekoderów

dodano: 2023-05-09 12:18 | aktualizacja: 2023-05-09 13:47
autor: Dr. Hack | źródło: PIPCU/ITV

Wanted pirat Mark Brockley 360px Mężczyzna, który zarobił ponad 200 tys. GBP na odsprzedaży usługi IPTV, która umożliwiała użytkownikom oglądanie treści telewizyjnych Premium bez abonamentu, został skazany na 5 lat więzienia. Mark Brockley z Liverpoolu w północno-zachodniej Anglii zarobił 237 tys. funtów, sprzedając subskrypcje umożliwiające nielegalny streaming treści hostowanych przez BT Sport, w tym meczów piłkarskich Premier League, Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA, za pośrednictwem usługi o nazwie Infinity IPTV lub Infinity Streams.

Infinity IPTV
Infinity IPTV czaszka pirat 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mark Brockley został uznany winnym dostarczania artykułów do wykorzystania w oszustwie i oszukańczego uchylania się od podatku dochodowego na rozprawie pod jego nieobecność w sądzie koronnym w Liverpoolu po tym, jak nie pojawił się w sądzie. Został skazany na 5 lat więzienia przez ten sam sąd 5 maja 2023 roku.

Funkcjonariusze z jednostki policyjnej ds. przestępstw związanych z własnością intelektualną (PIPCU) w londyńskiej policji uważają, że Brockley udał się do Francji ze swoim psem, aby uniknąć oskarżenia, ale jego obecne miejsce pobytu jest nieznane. Brockley odbędzie karę więzienia po aresztowaniu.

- Apelujemy teraz o informacje na temat miejsca pobytu Brockleya i prosimy każdego, kto może pomóc, o kontakt z londyńską policją.


PIPCU wszczęła dochodzenie w listopadzie 2018 r. po tym, jak BT poinformowało, że konto na Twitterze, używające nazwy @Infinity_IPTV, reklamowało swoim obserwatorom sprzedaż filmów premium, programów telewizyjnych i treści sportowych. Abonenci mogli kupić miesięczną subskrypcję Infinity IPTV za 15 funtów. (Uwaga: jest podobna legalna, hinduska usługa Infinity Stream!)

Ustalono, że ​​Brockley dokonał 5 251 sprzedaży o łącznej wartości 237 058 GBP od października 2014 r. do maja 2019 r. Spośród nich 1408 sprzedaży o łącznej wartości 50 479 GBP wyraźnie odnosiło się do usług IPTV, ale funkcjonariusze z PIPCU uważają, że pozostałe płatności dotyczyły również sprzedaży tych usług.

Brockley nie zadeklarował żadnych dochodów do HM Revenue and Customs od grudnia 2018 r.

Funkcjonariusze PIPCU wykonali nakaz przeszukania adresu domowego Brockleya w lipcu 2019 roku i przejęli laptopa i telefon komórkowy, co dodatkowo połączyło Brockleya z kontem @Infinity_IPTV na Twitterze. Zabezpieczyli także gotówkę w wysokości 1200 funtów.

Podczas przesłuchania na policji Brockley odpowiedział „bez komentarza” na wszystkie pytania. Po rozmowie otrzymał 10 kolejnych płatności związanych ze świadczeniem usług IPTV o łącznej wartości 278 GBP.

Źródło: manchestereveningnews.co.uk  itv.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...