reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ruszyła wystawa ANGA COM 2023 w Kolonii

dodano: 2023-05-23 22:53 | aktualizacja: 2023-05-24 13:58
autor: Janusz Sulisz | źródło: angacom.de/satkurier.pl

ANGA COM 2023 Ruszyła wystawa ANGA COM 2023 w Kolonii - potrwa od 23 do 25 maja br. Kolońskie targi branżowe wystartowały z ponad 470 wystawcami z 35 krajów i o 15 proc. większą liczbą uczestników niż pierwszego dnia w 2022 roku. W zeszłym roku przez wszystkie 3 dni uczestniczyło ponad 18 000 osób. Największa w Europie wystawa i konferencja poświęcona szerokopasmowemu dostępowi do Internetu i dystrybucji mediów potrwa do czwartku 25 maja na terenach targowych w Kolonii. Tym razem SAT Kurier tym razem nie objął patronatem wystawy.

angacom.de
ANGA COM 2023 wystawa targi 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Program konferencji obejmuje łącznie 61 paneli i ponad 240 prelegentów.

Najważniejsze z nich to 6 dyskusji na szczycie po raz pierwszy, z których cztery odbędą się w środę 24 maja. We wtorek 23 maja odbyły się już dyskusje na najwyższym poziomie, m.in. podczas Digitalization Summit, Media Summit, a także podczas panelu poświęconego rozwijaniu światłowodów.

W targach udział bierze kilku polskich wystawców, w tym m.in.:
Corab SA, Fabryka Kabli - Bitner, BKT Electronics, Cellco Communications, Comptest, Gamm-Bud, Optomer i XBest.pl.

Większość wystawców to firmy niemieckie lub chińskie.
Dominuje technologia światłowodowa i IPTV. Z dawnej wystawy sprzętu dla telewizji cyfrowej (satelitarnej) właściwie nic nie pozostało, bo tak zmieniła się technologia. Są  tylko dwaj producenci anten satelitarnych, który od zawsze jest obecny na tej wystawie: portugalska firma Sinuta i polski producent - Corab.
 
Stoisko firmy Corab
Alpsat Elektronik
Argus
Cavel
Yingjiao
DATA
DYS Fiber Optic
Widok ogólny
Vieostrong
Widok ogólny
Widok ogólny
Ek
Ek
Fibercan
Polytron

ANGA COM 2023 – wywiad z dyrektorem generalnym dr. Peterem Charissé

Jak rozwinęła się ANGA COM po genialnym restarcie w 2022 roku?

- Po raz kolejny znacznie rozrośliśmy się we wszystkich obszarach. Liczba wystawców wzrosła z 390 do ponad 470 firm z 35 krajów. Znacząco rozszerzyliśmy również program konferencji i dodaliśmy nowe atrakcje. Należą do nich Scena Innowacji bezpośrednio w pawilonie 7, z bezpłatnym wstępem dla zwiedzających targi bez dodatkowego biletu konferencyjnego. Całkowicie nowym elementem jest także International FTTH Summit, którego tematem jest rozbudowa sieci światłowodowych w całej Europie.

Networking i jakość pobytu odgrywają coraz ważniejszą rolę na imprezach. Co ANGA COM ma do zaoferowania odwiedzającym w tym roku?

- Absolutną atrakcją jest nasza ANGA COM Night pierwszego dnia targów z łącznie 1500 gośćmi na Rheinterrassen. Ponadto w tym roku wyjątkowo licznie odbędą się imprezy towarzyszące naszych wystawców oraz cały cykl imprez stoiskowych, które są również wyszczególnione na naszej stronie internetowej. Niektóre z imprez na stoiskach po raz pierwszy potrwają nawet do 21.00 CET, więc program wieczorny w Kolonii jest również dobrze przygotowany. W ciągu dnia ponownie pojawi się nasz plenerowy plac pomiędzy dwiema halami wystawienniczymi, który w ostatnich latach cieszy się dużym zainteresowaniem. Tutaj po raz kolejny poprawiliśmy wybór food trucków.

Czy masz jakieś specjalne zalecenia dla odwiedzających na wieczory przed i po regularnych wydarzeniach?

- Kolonia ma wiele atrakcyjnych dzielnic życia nocnego. Ale szczególny urok młodej, kolorowej i kreatywnej Kolonii można znaleźć przede wszystkim w tak zwanej „Belgisches Viertel” (dzielnicy belgijskiej) między Aachener Straße i Venloer Straße. Tutaj zawsze coś się dzieje do późnych godzin nocnych i jest – zwłaszcza na Aachener Straße i Brüsseler Platz – wiele godnych polecenia restauracji z dużymi zewnętrznymi tarasami. W pobliżu Friesenstraße znajdują się również przyjemne puby i bary.

Jakie są, z Pana punktu widzenia, najważniejsze punkty stałego programu konferencji?

W tym roku mamy w sumie 6 dyskusji na szczycie. Najpierw Digitalization Summit, w którym udział wezmą niezwykle wysokiej rangi przedstawiciele kierownictwa wiodących operatorów sieci w Niemczech. W Media Summit udział biorą wszystkie wielkie nazwiska w telewizji i streamingu. Drugiego dnia targów, w środę, odbędą się cztery dyskusje na szczycie z czołowym składem: Content Summit, Gigabit Summit, International FTTH Summit i Sustainability Summit.

Co jeszcze nowego w tym roku?

Oprócz programu na nowej Scenie Innowacji z naciskiem na tematy medialne oraz International FTTH Summit, trzeci dzień w tym roku to Theme Day Fiber & Municipalities, który porusza praktyczne zagadnienia rozbudowy światłowodów. W tym dniu nie tylko zwiedzanie wystawy, ale również program konferencji jest całkowicie bezpłatny.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...