reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

30 lat i 7 miesięcy więzienia za piracki streaming

dodano: 2023-05-31 12:16
autor: Dr. Hack | źródło: FACT/EPL

Czaszka Premier League piractwo 2020 360px.jpg Kilka osób stojących za pirackimi usługami streamingowymi, które oferowały nielegalny dostęp do transmisji meczów Premier League, zostały skazane na łącznie 30 lat i 7 miesięcy więzienia. To niewątpliwie rekordowe oskarżenie w sprawie pirackiej transmisji w streamingu.

satkurier.pl
Illegal Streaming Premier League PL piractwo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramach największego dochodzenia w historii w celu  ścigania nielegalnej sieci streamingowej 5 osób zostało skazanych w Chesterfield Justice Center po tym, jak uznano ich za winnych spisku mającego na celu oszustwo, pranie brudnych pieniędzy i obrazę sądu.

Wykorzystano do handlu pirackimi usługami nazwy Flawless, Shared VPS i Optimal (znany również jako Cosmic), przy okazji generując ponad 7 mln GBP (8,2 mln euro) w ciągu zaledwie 5 lat.

Nielegalne firmy zajmujące się pirackim streamingiem obejmowały ponad 50 000 klientów i sprzedawców oraz 30 pracowników, z których jeden pracował pod przykrywką w specjalistycznej firmie antypirackiej. Pirackie sieci oferowały nielegalny dostęp do oglądania meczów Premier League, setek kanałów z całego świata oraz dziesiątek tysięcy filmów i programów telewizyjnych na żądanie.

Wszyscy oskarżeni oprócz jednego, w tym Mark Gould (z Londynu), który kierował operacją i był jednym z pierwotnych współzałożycieli, ostatecznie przyznali się do wszystkich stawianych im zarzutów.

Mark Gould, którego sędzia określił jako motor spisku, został skazany na 11 lat więzienia.

William Brown (ze Stoke-on-Trent), który nie przyznał się do winy, fałszywie twierdził, że był tajnym informatorem działającym w interesie organów ścigania i nadawców. Jednak zamiast tego wykorzystywał swoje specjalistyczne umiejętności techniczne do włamywania się na konta legalnych klientów w celu uzyskania dostępu do strumieni i kopiowania ich oraz zamierzał wziąć na siebie winę, jeśli zostaną zidentyfikowani przez władze. W lutym 2023 roku, po 7-tygodniowym procesie, ława przysięgłych jednogłośnie uznała Browna za winnego.

Dochodzenie i ściganie przez Premier League znalazło również istotne dowody na inne poważne przestępstwa.

Christopher Felvus (z Pontypool) został następnie skazany za wiele niezwiązanych ze sobą przestępstw, w tym za posiadanie nieprzyzwoitych zdjęć dzieci. Ponadto materiały przejęte od Goulda spowodowały jego dalsze aresztowanie przez policję metropolitalną, gdy próbował opuścić kraj. Jest teraz przedmiotem innego toczącego się oddzielnego dochodzenia karnego, w którym pomaga Premier League.

Wydając wyroki, sędzia opisał wyrafinowane przestępstwo wymagające znacznego planowania i wiedzy, które obejmowało hakowanie legalnych klientów w Wielkiej Brytanii i za granicą.

Dochodzenie i ściganie podjęte przez Premier League było wspierane przez szereg organizacji, w tym zespół ds. standardów handlowych Rady Hammersmith & Fulham oraz organizację ochrony własności intelektualnej, FACT.

- Dzisiejszy wyrok jest wynikiem długiego i złożonego postępowania karnego w ramach wysoce wyrafinowanej operacji 

- zauważył Kevin Plumb, radca prawny Premier League.

- Wydane wyroki, które są najdłuższymi wyrokami, jakie kiedykolwiek wydano za przestępstwa związane z piractwem, potwierdzają wysiłki podjęte w celu postawienia tych osób przed wymiarem sprawiedliwości i odzwierciedlają powagę i zakres przestępstw.

- To oskarżenie jest kolejnym konkretnym przykładem wyraźnych powiązań między piractwem a szerzej rozumianą przestępczością, ostrzeżeniem, które wielokrotnie powtarzamy. Podczas gdy większość fanów Premier League lubi oglądać nasze mecze w bezpieczny sposób, ci, którzy byli klientami tych usług, skutecznie wspierali osoby zaangażowane w inną złowrogą i niebezpieczną przestępczość zorganizowaną.

- To była niezwykle trudna sprawa i jesteśmy niezwykle wdzięczni za ciężką pracę i wiedzę władz, które nas wspierały, w szczególności London Borough of Hammersmith and Fulham Trading Standards, które koordynowały dochodzenie i współpracowały z organami ścigania w całym kraju.

- Znaczny wkład finansowy Premier League w całą piramidę piłkarską jest możliwy dzięki możliwości sprzedaży naszych praw do transmisji. Cieszymy się, że poprzez takie orzeczenia sądy nadal pokazują, że uznają znaczenie ochrony praw Premier League. Będziemy nadal chronić nasze prawa i naszych fanów, prowadząc dochodzenia i ścigając nielegalnych operatorów na wszystkich poziomach.

- FACT z przyjemnością wspierał Premier League w tej przełomowej sprawie, która jest mocnym przypomnieniem, że piractwo jest poważnym przestępstwem o poważnych konsekwencjach

- dodał Kieron Sharp, dyrektor generalny FACT.

- Pomyślny wynik był możliwy dzięki nieocenionemu wsparciu wielu organów ścigania, w tym zespołów Trading Standards z London Borough of Hammersmith & Fulham i Birmingham City Council oraz policji Metropolitan, Lancashire, Gwent i West Midlands. Dodatkowo wspierała nas Jednostka ds. Przestępczości Zorganizowanej Regionu Północno-Zachodniego (NWROCU) oraz Sieć Wywiadowcza Agencji Rządowej (GAIN).

- Chciałbym wyrazić nasze szczere podziękowania wszystkim tym agencjom za ich nieocenione wsparcie, które doprowadziło do likwidacji dużej operacji przestępczości zorganizowanej i ponownie podkreśla znaczenie ochrony praw twórców i właścicieli treści.


Premier League ma jeden z najbardziej wszechstronnych programów antypirackich na świecie, współpracując z partnerami nadawczymi i władzami w celu eliminowania nielegalnych transmisji oraz badania i ścigania dostawców nielegalnych usług przesyłania strumieniowego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

639 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...