reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

106,7 mln euro straty Arena Sport w 2022

dodano: 2023-06-11 10:39
autor: RO | źródło: mediadaily.biz/dvbportal.net

Arena Sport Srbija Koszty serbskiej spółki Arena Sport Channels d.o.o. w 2022 roku były nawet o 80% wyższe od dochodów, a łączne ujemne saldo z działalności kanałów sportowych, należących do państwowego operatora Telekom Srbija, wyniosło 106,7 mln euro, donosi branżowy portal medialny Media Daily.

Arena Sport Srbija / mediadaily.biz
Arena Sport Srbija


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak stwierdzono w analizie, która opiera się na danych przedstawionych przez firmę Dun & Bradstreet, Arena osiągnęła w 2022 r. wyższe przychody niż rok wcześniej, ale koszty były drastycznie wyższe.

Straty finansowe Arena Sport za ubiegły rok wyniosły 106,7 mln euro, czyli o 80 proc. były większe niż dochody. Skumulowana strata za 2 lata działalności wyniosła zatem 147,3 mln euro,

Strata Areny Sport jest także stratą dla obywateli Serbii.
Sprawy związane z grupą sportową Arena Sport dotykają również obywateli Serbii. Biorąc pod uwagę, że właścicielem tej spółki jest Telekom Srbija, to spółka matka będzie musiała pokryć wspomniane straty, a de facto większość akcjonariuszy serbskiego Telekomu to obywatele Serbii.

W 2021 r. Telekom Srbija kupił prawa do transmisji angielskiej Premier League na kanale Arena Sport za 100 mln euro za sezon przez najbliższe 6 lat, czyli prawie 10-krotnie więcej niż Sport Klub wydający wcześniej na te prawa. Całkowita wartość pakietu praw wynosi 600 mln euro.

Ta umowa wykraczająca daleko poza komercyjną logikę jest tylko jedną z tych, dzięki którym Telekom znalazł się pod kontrolą Komisji Europejskiej, która drugi rok z rzędu wspomina o niej w swoich sprawozdaniach na temat postępów Serbii w drodze do UE, niestety w negatywnym kontekście.

W jednej z poprawek do najnowszego raportu KE wyrażono zaniepokojenie możliwością finansowania Telekomu Srbija przez państwo, co daje tej spółce nieuczciwą przewagę i przyczynia się do pogorszenia sytuacji, w jakiej znajdują się niezależne media.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...