reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Canal+ podbija globalny rynek

dodano: 2023-06-21 10:46
autor: Anita Kaźmierska | źródło: CANAL+/PCCW/satkurier.pl

Canal+ Chińska firma PCCW i francuska Grupa CANAL+ zawarły strategiczne partnerstwo w celu przyspieszenia rozwoju Viu - platformy streamingowej obecnej w Azji, na Bliskim Wschodzie i w Południowej Afryce, która ma obecnie 12 mln subskrybentów. Kwota inwestycji to 300 mln dol.

Viu
CANAL+ Viu


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
CANAL+ mniejszościowym udziałowcem Viu.
W wyniku transakcji, CANAL+ stanie się znaczącym udziałowcem mniejszościowym Viu poprzez rozłożoną w czasie inwestycję na kwotę 300 mln dol., która obejmuje początkową inwestycję w wysokości 200 mln dol., w wyniku której CANAL+ będzie posiadał 26,1 proc. udziałów w Viu. Oprócz tego, dalsza inwestycja CANAL+ może skutkować zwiększeniem udziału w Viu do 51 proc.

Viu ma ponad 66 mln aktywnych użytkowników miesięcznie i 12 mln subskrybentów.
Działa w oparciu o model AVOD + SVOD, czyli oferuje treści za darmo, ale z reklamami, albo na zasadzie subskrypcji, bez reklam. Biblioteka Viu obejmuje regionalne i lokalne treści premium, w tym seriale i programy lifestylowe z różnych gatunków, a także produkcje pod marką Viu Original. Oprócz silnej oferty treści koreańskich, Viu Originals tworzone są również w Tajlandii, Indonezji, Malezji i na innych rynkach Viu. W 2022 roku Viu odnotowało przychody w wysokości ponad 250 mln dol., co oznacza wzrost o 36 proc. rok do roku.

To partnerstwo pozwoli CANAL+ zrobić ważny krok w rozwoju na azjatyckim rynku.
To nowe partnerstwo strategiczne ma umożliwić dalszy rozwój Viu, wykorzystując globalną siłę i wiedzę CANAL+ poprzez różne inicjatywy, w tym współpracę przy produkcjach premium i tworzeniu treści, poszerzanie zasięgu Viu na światowym rynku oraz ciągłe doskonalenie wrażeń użytkowników.
 

- Jestem niezwykle szczęśliwy mogąc ogłosić partnerstwo z PCCW. CANAL+ ma już wiodącą pozycję na rynku w Europie i Afryce. Nie możemy się teraz doczekać rozwoju w Azji jako dodatkowego silnika wzrostu dla grupy. Nasza inwestycja w Viu to duży krok w kierunku osiągnięcia tego celu. Viu jest już biznesem o dużej skali, z hybrydowym modelem AVOD i SVOD oraz skupieniem się na lokalnych treściach, ma wszystkie składniki, aby zapewnić doskonały wzrost i nadal być wiodącą usługą w regionie i poza nim - powiedział Maxime Saada, CEO Grupy CANAL+.

- Jestem pod wrażeniem tego, co zespół Viu był w stanie osiągnąć do tej pory. Z niecierpliwością czekamy na wsparcie szybkiego rozwoju Viu w nadchodzących latach, w tym poprzez synergię z naszymi istniejącymi operacjami w Wietnamie i Myanmarze, a także w Afryce i na Bliskim Wschodzie - powiedział Jacques du Puy, dyrektor generalny CANAL+ International.

- Kiedy uruchamialiśmy Viu, postawiliśmy sobie za cel stworzenie i przekształcenie naszej działalności medialnej w międzynarodowego gracza poprzez wejście na większe rynki docelowe w Azji Południowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i Afryce Południowej. Po stworzeniu solidnej firmy zajmującej się streamingiem, cieszymy się, że CANAL+ został inwestorem strategicznym, aby jeszcze bardziej przyspieszyć rozwój, wykorzystując globalną siłę CANAL+ w produkcji premium, tworzeniu treści i dystrybucji. Z niecierpliwością czekamy na kolejny etap naszej działalności z połączonymi siłami PCCW i CANAL+ stojącymi za Viu - powiedziała Janice Lee, CEO Viu i dyrektor zarządzająca PCCW Media.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...