reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Koniec z abonamentem RTVS na Słowacji

dodano: 2023-06-28 15:43
autor: Jan Borejko | źródło: RTVS

RTVS Uhrady Slovakia Słowacja abonament 360px Na Słowacji zniesiono opłaty abonamentowe za oglądanie telewizji i słuchanie radia tzw. opłata RTVSOd lipca działalność usług telewizyjnych i radiowych RTVS (słow. Rozhlas a televize Slovenska, pol. Radio i Telewizja Słowacji) będzie finansowana z budżetu państwa słowackiego.

RTVS
RTVS opłata Uhrad abonament RTV 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ustawa o zniesieniu opłat RTVS została przyjęta przez Radę Narodową Republiki Słowackiej w dniu 17 lutego 2023 r. 
Nowelizacja wejdzie w życie 1 lipca 2023 r. 

Każda osoba fizyczna zarejestrowana u dostawcy energii elektrycznej, a także pracodawcy, którzy zatrudniają trzech lub więcej pracowników w stosunku pracy lub w okresie trwania stosunku pracy, zakończą obowiązek uiszczania opłat koncesyjnych z dniem 30 czerwca 2023 r.


20 czerwca 2023 r. Rada Narodowa Republiki Słowackiej przyjęła nowelizację ustawy nr 532/2010 o radiofonii i telewizji Słowacji, która wprowadza nowy sposób finansowania publicznej radiofonii i telewizji ze źródeł publicznych. Dodatek na RTVS będzie wypłacany corocznie z budżetu państwa w wysokości 0,17 proc. PKB.

RTVS przywiózł na to wydarzenie przegląd ważnych informacji związanych z anulowaniem opłat RTVS.

Opłaty zostaną zniesione 1 lipca 2023 r.

Tym samym płatnik na Słowacji ma obowiązek uiścić opłatę RTVS do 30.06.2023 r. Dla płatności miesięcznych termin płatności upływa 30 czerwca, dla płatności półrocznych 31 stycznia 2023 r., a dla płatności kwartalnych 31 stycznia, a następnie 30 kwietnia 2023 r.

Obowiązek dokonywania płatności wygasa automatycznie.
Płatnicy nie muszą wysyłać wezwania do anulowania obowiązku opłacania RTVS. W przypadku płatności dokonywanych za pośrednictwem SIPO nie ma potrzeby podejmowania jakichkolwiek czynności ze strony płatników. W przypadku płatności przelewem konieczne jest anulowanie zlecenia stałego. Zaliczka na poczet opłaconej opłaty rocznej za 2023 r. zostanie zwrócona płatnikom w drugiej połowie 2023 r., czyli po wejściu w życie ustawy o zniesieniu wpłaty RTVS. 

RTVS zaleca płatnikom sprawdzanie ewentualnych zaległości online na koncie użytkownika lub istnieje możliwość skontaktowania się z RTVS poprzez formularz kontaktowy.


RTVS, jako inkasent płatności, kontroluje dokonanie płatności przez cały okres pobierania opłat RTVS. 
W przypadku zarejestrowania zaległości u płatnika, RTVS ma prawny obowiązek wysłania płatnikowi wezwania do uregulowania zaległości. RTVS jest zobowiązany do odzyskania zaległości bez względu na okres, w którym zaległość powstała. Wezwania do zapłaty zaległych płatności będą również dostarczane po 30 czerwca 2023 r., ponieważ kontrole zaległości są w toku i będą działać wstecz nawet po anulowaniu opłat koncesjonariuszy.


Zainteresowani mogą znaleźć więcej informacji na temat anulowania opłat RTVS na stronie uhrady.rtvs.sk.
 

Źródło: rtvs.org 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...