reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Rosjanie są zmęczeni zakłóceniami platform DTH

dodano: 2023-06-29 20:21 | aktualizacja: 2023-06-30 01:12
autor: KuKa | źródło: tele-satinfo

satelity Abonenci rosyjskich platform DTH narzekają w sieciach społecznościowych, że mają problemy z odbiorem kanałów telewizji satelitarnej i nie mogą skontaktować się ze swoim dostawcą w celu wyjaśnienia tego problemu. Duże wahania w poziomie sygnału na wybranych transponderach operatorów trwają 18 dni i końca nie widać...

https://mbr.com.ua/ru/news/ukraine/3308-nacsovet-otkazal-telekanalu-krt-v-prodlenii-sroka-licenzii
brak sygnału, wyłączenie kanału


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najstarszy na rynku operator telewizji satelitarnej NTV Plus nie komentuje sytuacji zakłóceń. Z kolei państwowy Kosmiczeskaja Swiaz (RSCC) również milczy, a ze swoich najnowszych informacji pisze o podłączeniu sieci wi-fi dla problematycznych obszarów w Jakucji.

NTV Plus każdego dnia otrzymuje dużą ilość skarg dotyczących zakłóceń transmisji satelitarnej. Sam dostawca nawet ignoruje komentarze w sieci społecznościowej VKontakte. Sądząc po opiniach, skontaktowanie się z obsługą klienta na infolinii również jest sporym problemem.

Inni komentujący piszą, że operatorzy nie dają nic w zamian za usługę o "obniżonej jakości". Są też tacy, którzy proponują NTV Plus udostępnienie transmisji online dla użytkowników anten satelitarnych.

W komentarzach wielu nie wierzy w wersję ingerencji z terytorium sąsiedniego państwa.
Podobny problem w Rosji był zaobserwowany w kwietniu. Wówczas rosyjskie MSZ wypowiedziało się na temat ataków na satelity.

Kilka dni temu największy dostawca DTH Trikolor TV zwrócił uwagę, że nie potrafi określić konkretnych terminów wyeliminowania zakłóceń. Państwowa spółka Kosmiczeskaja Swiaz, która obsługuje własne satelity na orbicie, świadcząc usługi mniejszym operatorom, także nie udziela komunikatów o zewnętrznej ingerencji w sygnał satelitarny. Za to informuje o projekcie "Arktik Wi-Fi", mającym na celu usunięcie przepaści cyfrowej w Jakucji. Spółka podłączyła trudno dostępne obszary Jakucji do Internetu.

Z kolei platforma Telekarta opublikowała informację, co należy zrobić, gdy odbierany kanał telewizyjny zniknie.
- Nie resetuj odbiornika do ustawień fabrycznych i nie skanuj ponownie kanałów. Nic nie rób i czekaj. Kanały telewizyjne automatycznie wrócą na swoje miejsca. A gdybyś ponownie zeskanował listę kanałów lub zresetował odbiornik do ustawień fabrycznych? W tym przypadku przygotowaliśmy instrukcje, które pomogą Ci przywrócić wszystko tak, jak było wcześniej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...