reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Koniec japońskiej usługi satelitarnej JSTV

dodano: 2023-07-09 10:49
autor: RO | źródło: jstv.co.uk

JSTV2 japonska japan satellite 360px.jpg Spółka NHK Cosmomedia Europe podjęła decyzję o zaprzestaniu emisji japońskiej usługi telewizyjnej JSTV z końcem października 2023 roku. Od ponad 30 lat JSTV nadaje i dystrybuuje japońskie kanały JSTV 1 i JSTV 2 dla gospodarstw domowych w Europie, Rosji, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej z systemu satelitarnego Eutelsat Hot Bird 13°E.

http://www.redbeecreative.com/storage/imagecache/social_thumb/work/jstv.jpg
JSTV NHK


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z powodu spadku liczby abonentów oraz zmian w otoczeniu nadawczym, komercyjne utrzymanie japońskojęzycznej usługi satelitarnej staje się coraz trudniejsze. Dlatego spółka NHK podjęła decyzję o zaprzestaniu świadczenia usług nadawczych i dystrybucyjnych z końcem października 2023 roku.

Wcześniej, bo już od września br. w JSTV nie będzie żadnych komercyjnych programów telewizyjnych, a więc będą tylko treści dostarczane przez nadawcę publicznego NHK.

We wrześniu i październiku JSTV 1 będzie nadawać ramówkę NHK World Premium z 8-godzinnym opóźnieniem względem lokalnego czasu europejskiego. JSTV 2 będzie nadawać NHK World Premium w tym samym czasie, co wersja kanału w Japonii.

NHK przygotowuje opcje zapewnienia programów w języku japońskim w sieciach telewizji kablowej i online po zamknięciu usługi satelitarnej JSTV. Szczegóły na ten temat zostaną ogłoszone na stronie internetowej NHK World Premium około września tego roku.

Wszystkie subskrypcje na JSTV będą ważne tylko do 31.10.2023.
W październiku nie będą już naliczane opłaty abonamentowe. Dekodery i karty dostępu użyczone przez JSTV należy utylizować w sposób określony przez lokalne władze. Dotyczy to również klientów, którzy anulują subskrypcję przed zakończeniem usługi.

JSTV to jedyny japoński serwis telewizyjny w Europie.
Operator oferuje szeroką gamę japońskich programów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w dwóch kanałach JSTV1 i JSTV2, w tym wiadomości, dramaty, filmy sportowe i nagradzane filmy. Wybrane audycje (głównie serwisy informacyjne NHK) są niekodowane (FTA). Aktualnie dystrybucję satelitarną zapewnia włoska firma Telespazio.

Parametry techniczne JSTV 1 HD i JSTV 2 HD: (tylko do 31.10.2023 r.)
Eutelsat Hot Bird 13G (13°E)
tp. 133 (11,179 GHz, pol.H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2 / 8PSK)
Kodowanie: Conax (niektóre programy - FTA)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia kanałów


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...