reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Jak pies z kotem” - film TVP w Filmbox Premium

dodano: 2023-07-14 23:48
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Kino Polska/satkurier.pl

Akson Dystrybucja TVP „Jak pies z kotem” W sobotę, 15 lipca br. o godz. 21:00 na kanale Filmbox Premium wyemitowany zostanie premierowo polski film „Jak pies z kotem”, którego bohaterami są Iga Cembrzyska, Andrzej Kondratiuk i Janusz Kondratiuk. Producentem filmu jest Akson Studio, koproducentami są TVP, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny (FINA) i Studio Produkcyjne Orka, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Akson Dystrybucja. Występują Bożena Stachura, Paulina Gałązka, Aleksandra Konieczna, Lucyna Malec, Klara Bielawka, Aniceta Raczek-Ochnicka, Vera Kondratiuk, Małgorzata Rudzka, Izabela Noszczyk, Justyna Kokot, Ewa Konstanciak, Olgierd Łukaszewicz i Robert Więckiewicz. Film ten mogą również oglądać widzowie stacji Kino Polska i TVP Kobieta.

Akson Dystrybucja TVP „Jak pies z kotem” Olgierd Łukaszewicz i Robert Więckiewicz


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W sobotę, 15 lipca br. o godzinie 21:00 na antenie stacji Filmbox Premium zagości „Jak pies z kotem” - jak zapowiada nadawca - wzruszająca, ale też ironiczna i chwilami zabawna opowieść o burzliwej relacji dwóch dorosłych braci, oparta na historii Janusza i Andrzeja Kondriatuków.

Autobiograficzny komediodramat „Jak pies z kotem” to ostatni film zmarłego w 2019 roku Janusza Kondratiuka, autora niezapomnianych „Dziewczyn do wzięcia”. Słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych jest zainspirowany prawdziwą historią reżysera i jego brata, z którym łączyła go skomplikowana relacja pełna współzawodnictwa, konfliktów, ale też prawdziwej, braterskiej miłości. Pełna ironii wizja nieszablonowej rodziny, niepozbawiona jest momentów wzruszenia i autentycznego humoru. W głównych rolach wystąpili Bożena Stachura,  Aleksandra Konieczna, Robert Więckiewicz i Olgierd Łukaszewicz.

Głównym bohaterem filmu „Jak pies z kotem” jest Janusz (w tej roli Robert Więckiewicz), który przez lata funkcjonował w cieniu swojego starszego brata, Andrzeja (Olgierd Łukaszewicz). Janusz zawsze był realistą i stąpał twardo po ziemi, podczas gdy Andrzej, twórca tak kultowych produkcji jak „Hydrozagadka”, „Wrzeciono czasu” czy „Gwiezdny pył”, jako poeta - lekkoduch, przekonany był o swojej większej wrażliwości i wyjątkowości. Żyli ze sobą „Jak pies z kotem”, ale gdy starszy z braci nagle zachorował, młodszy pomimo różnic i muru nieporozumień, jaki przez lata wyrósł między nimi, podjął się opieki nad potrzebującym pomocy Andrzejem oraz rozchwianą emocjonalnie bratową Igą (Aleksandra Konieczna). Czy choroba może oznaczać jeszcze jedną szansę zbliżenia się i stworzenia zdrowej relacji?

Obraz pokazywany był w „Konkursie głównym” „Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych” w Gdyni, gdzie nagrody za „Drugoplanowe role” otrzymali Aleksandra Konieczna i Olgierd Łukaszewicz. Odtwórczyni roli Igi Cembrzyskiej została za swoją kreację nagrodzona także „Orłem”.

Reżyserem filmu „Jak pies z kotem” jest Janusz Kondratiuk, autorami scenariusza są Janusz Kondratiuk i Dominik W. Rettinger, a za zdjęcia odpowiadał Witold Płóciennik. W obsadzie znaleźli się Bożena Stachura, Paulina Gałązka, Aleksandra Konieczna, Lucyna Malec, Klara Bielawka, Aniceta Raczek-Ochnicka, Vera Kondratiuk, Małgorzata Rudzka, Izabela Noszczyk, Justyna Kokot, Ewa Konstanciak, Magdalena Karel, Olga Miłaszewska, Izolda Wojciechowska, Edyta Torhan, Marcin Stępniak, Marian Buczkowski, Jan Kondratiuk, Przemysław Glapiński, Adam Mickiewicz, Kamil Jaroszewski, Józef Kłosiński, Grzegorz Golędzinowski, Michał Hołub, Karol Jasiński, Ryszard Abraham, Przemysław Nowak, Dominik Bieniek, Tomasz Korczyk, Radosław Chabowski, Piotr Kurek, Jerzy Wróblewski, Leonardo Lacaria, Jakub Gawlik, Jakub Tackowiak, Nikodem Rozbicki, Jakub Mazurek, Olgierd Łukaszewicz i Robert Więckiewicz (więcej tutaj).

Dodajmy, że film „Jak pies z kotem” pojawił się w kinach w piątek, 19 października 2018 roku.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Olgierd Łukaszewicz i Robert Więckiewicz na plakacie promującym kinową emisję filmu „Jak pies z kotem”, foto: Akson Dystrybucja
Olgierd Łukaszewicz i Robert Więckiewicz na plakacie promującym kinową emisję filmu „Jak pies z kotem”, foto: Akson Dystrybucja


„Jak pies z kotem” - emisja w sobotę, 15 lipca 2023 roku o godz. 20:00 na kanale Filmbox Premium. Film ten mogą również oglądać widzowie stacji Kino Polska i TVP Kobieta.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...