reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Shark week 2023” w Discovery Channel

dodano: 2023-07-18 11:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery

Discovery Channel „Shark week” grafika animacja rysunek bajka Discovery Channel pokaże programy o rekinach. W poniedziałek, 24 lipca br. o godz. 18:00 na kanale Discovery Chanel rozpocznie się 35. „Shark week”. W jego ramach stacja pokaże widzom takie programy jak „Co pokonało Megalodona?”, „Shark week: Najlepsze momenty”, „Rekiny z Południowej Afryki”, „Żarłacze białe: Ostatni azyl” i „Szczęki kontra kły”.

Discovery Channel „Shark week” grafika animacja rysunek bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Uwaga, rekiny. „Shark Week” nadciąga na antenę Discovery Channel - zapowiada nadawca. Choć przyglądamy się im od wieków, nadal zaskakują nas swoimi obyczajami, umiejętnościami i nieodkrytymi wcześniej gatunkami. Mowa o władcach mórz i oceanów, czyli rekinach. Discovery Channel, jak co roku, poświęci im tygodniowe pasmo, aby pogłębić wiedzę o tych niezwykłych stworzeniach. 35. edycja „Shark Week” rozpocznie się w poniedziałek, 24 lipca br.

„Shark Week” to maraton programów o rekinach. Jak zapowiada nadawca, aby lepiej poznać świat rekinów, kamery Discovery Channel ponownie zajrzą do najodleglejszych zakątków świata - od Nowej Zelandii po wody Republiki Południowej Afryki. W programach nie zabraknie opinii biologów morskich oraz przykładów wykorzystania najnowszych technologii do badania tajemniczych głębin.

Tegoroczna edycja „Shark Week” zagości na antenie Discovery Channel po raz 35. Jak zapowiada nadawca, codziennie od 24 do 28 lipca br., o godzinie 18:00 widzowie będą mogli liczyć na porcję wiedzy i emocji wprost z podwodnego świata. Na antenie pojawią się nowości, a także kontynuacje znanych już produkcji. Będą to między innymi „Rekiny z Południowej Afryki”, „Szczęki kontra kły”, „Co pokonało Megalodona?”, „Żarłacze Białe: Ostatni azyl”, a także „Shark week: Najlepsze momenty” (więcej tutaj).

„Shark week 2023” w Discovery Channel:

„Co pokonało Megalodona?”
emisja: w poniedziałek, 24 lipca br. o 18:00

Megalodon to prehistoryczny rekin, który mógł mierzyć nawet 15 metrów długości i ważyć blisko 60 ton, będąc tym samym najbardziej przerażającym morskim drapieżnikiem. Historia tych niesamowitych stworzeń fascynuje badaczy głębin do dziś. Choć potężny drapieżnik mógł bez wysiłku pożreć orkę, nowe dowody sugerują, że za jego wyginięciem mógł stać inny rekin - kuzyn megalodona, żarłacz biały.

„Shark week: Najlepsze momenty”
emisja: we wtorek, 25 lipca br. o 18:00

- Zanurz się w najbardziej emocjonujących i przerażających momentach ze wszystkich 35. edycji „Shark Week”. Program przypomni mrożące krew w żyłach przygody nieustraszonych badaczy i najciekawsze fragmenty z historii pasma. Nie zabraknie również niepublikowanych nigdy wcześniej materiałów - zapowiada nadawca.

„Rekiny z Południowej Afryki”
emisja: w środę, 26 lipca br. o 18:00

Wody w pobliżu wybrzeża Republiki Południowej Afryki zamieszkują niezwykłe rekiny. Zadziwiają badaczy nie tylko swoim nieziemskim wyglądem, ale również osobliwym zachowaniem. Biolog zajmujący się dziką przyrodą, Forrest Galante, przeczesuje lasy wodorostów i mroczne głębiny w poszukiwaniu tych interesujących stworzeń, aby móc dowiedzieć się o nich jak najwięcej.

„Żarłacze białe: Ostatni azyl”
emisja: w czwartek, 27 lipca br. o 18:00

Andy Casagrande i Jeff Kurr wraz z kamerami Discovery Channel wybiorą się do Nowej Zelandii. Wyruszą tu na poszukiwania wyjątkowego żarłacza białego. Ich odkrycia mogą rzucić nowe światło na to, co wiemy o tych stworzeniach.

„Szczęki kontra kły”
emisja: w piątek, 28 lipca br. o 18:00

Na zachodnie wybrzeża Australii fale wyrzucają martwe rekiny tygrysie. Ciała zwierząt nie noszą jednak wyraźnych śladów ataku. Forrest Galante wpada na trop rozwiązania tej zagadkowej sprawy. Według jego teorii to groźne morskie węże mogą być przyczyną śmierci rekinów, zamieniając te drapieżniki w zdobycz. Dlaczego jednak dochodzi do starć? Kto i dlaczego może wygrać tę podwodną bitwę na śmierć i życie?
 
Forrest Galante w programie „Rekiny z Południowej Afryki”, foto: Warner Bros. Discovery
Forrest Galante w programie „Rekiny z Południowej Afryki”, foto: Warner Bros. Discovery


„Shark week 2023” - emisja codziennie (od 24 lipca 2023 roku) o godz. 18:00 w Discovery Channel.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...