reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Francja przygotowuje się do naziemnej telewizji Ultra HD

dodano: 2023-07-24 14:55
autor: RO | źródło: telesatellite.com

France TV Francuski rząd zwrócił się do regulatora medialnego ARCOM z prośbą o przyznanie France Télévisions prawa do korzystania z częstotliwości naziemnej w celu nadawania kanałów France 2 i France 3 w ultrawysokiej rozdzielczości 4K. Zasięg ma objąć większą część obszaru Francji metropolitalnej, a także 9 terytoriów zamorskich z przewidywanym startem na początku 2024 roku.

TNT Francja DVB-T


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Również kilka innych podmiotów wyraziło chęć oferowania swoich usług 4K w tym samym czasie.

Aby sprostać wymaganiom, powinien powstać multipleks wykorzystujący nowe standardy. Arcom zainicjował kilka projektów społecznych w tym kierunku. Ponadto rozpoczął konsultacje społeczne, aby określić możliwości tego multipleksu, w tym liczbę nadawanych kanałów UHD.

Odpowiedzi w ramach konsultacji społecznych powinny być wysyłane najpóźniej do 13 września 2023 roku na adres mailowy Arcom.

Od momentu uruchomienia naziemnej telewizji cyfrowej (TNT) we Francji w 2005 roku, przeszła ona kilka zmian o zasięgu ogólnokrajowym, które pozwoliły poprawić jej jakość i wzbogacić ofertę.

Od 2014 r. przeprowadzono kilka eksperymentów z UHD w naziemnej telewizji. Wcześniejsze konsultacje ustaliły, że multipleks dla kanałów 4K powinien wykorzystywać standardy DVB-T2 i HEVC/H.265. Tym samym mógłby zmieścić 3 kanały 4K lub 2 kanały 4K i 2 kanały HD-HDR lub 1 kanał UHD i 4 kanały HD-HDR czy wreszcie 6 kanałów w HD-HDR.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 599 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

329 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...