reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja zacznie zagłuszać polskie nadajniki DVB-T2 z okolic Królewca?

dodano: 2023-07-26 11:29 | aktualizacja: 2023-07-26 17:19
autor: KuKa | źródło: Telecomdaily

telewizja naziemna antena DVB-T Rosja chce odejść od przestrzegania umów międzynarodowych o korzystaniu z częstotliwości telewizyjnych na obszarach przygranicznych tzw. Genewa 2006. W ten sposób chce poprawić jakość odbioru sygnału telewizyjnego na granicach z sąsiednimi państwami. Pytanie: czy nie zacznie przy okazji zagłuszać częstotliwości polskich nadajników DVB-T2 od strony okręgu królewieckiego?

https://delo.ua/files/news/images/3611/51/picture2_zeonbud-smenil-so_361151_p0.jpg
Telewizja naziemna, antena pokojowa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Federacja Rosyjska opracuje i zatwierdzi program utrzymania bezpieczeństwa informacyjnego kraju w zakresie łączności, radiofonii i telewizji na obszarach przygranicznych. Wśród możliwych działań jest zawieszenie realizacji umów międzynarodowych z nieprzyjaznymi krajami o współdzieleniu częstotliwości.

Jedno z najważniejszych porozumień Genewa 2006 zobowiązuje kraje do niekierowania anten na terytorium sąsiedniego państwa. Według źródła Rady Federacji, dziś nieprzyjazne kraje łamią umowę i próbują ingerować w nadawanie rosyjskiej telewizji w obszarze przygranicznym, zakłócając sygnał lub ustawiając sprzęt nadawczy tak, aby Rosjanie mieszkający przy granicy, odbierali tylko kanały zagraniczne.

Gazeta Izwiestia pisze, że wiele nieprzyjaznych krajów próbuje nie tylko zastąpić rosyjski sygnał naziemny, ale także blokować transmisję dla anten satelitarnych.Taką ingerencję stwarza w szczególności Ukraina.
Można temu zapobiec, zwiększając moc nadajników i przestawiając anteny. Doprowadzi to do naruszenia umów międzynarodowych, ale pozwoli zapewnić stabilny odbiór w Federacji Rosyjskiej.

Inni przedstawiciele branży informują, że głównym problemem związanym z transmisją telewizyjną na obszarach przygranicznych są zakłócenia w pracy satelitów telekomunikacyjnych. Zakłócenia te nie są objęte umowami o współdzieleniu częstotliwości w regionach przygranicznych. Eksperci twierdzą, że moc tych zakłóceń jest tak wysoka, że technicznie nie da się temu przeciwdziałać. Prawnym sposobem wpłynięcia na to jest skarga do Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU).

Największy operator satelitarny i internetowy Trikolor TV dodaje, że z okresowymi próbami wpływania na jego transmisję satelitarną spotyka się od początku 2023 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...