reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

GeoGuard chroni przychody DAZN

dodano: 2023-07-26 12:22 | aktualizacja: 2023-07-26 12:57
autor: Jan Borejko | źródło: GeoComply Solutions/DAZN

DAZN GeoGaurd GeoComply logo satkurier 360px Dostawca rozwiązań do zwalczania oszustw i geolokalizacji, kanadyjska firma GeoComply Solutions, pozyskała nowego klienta, sportową platformę transmisji streamingowychy DAZN, wykorzystującą GeoGuard, która zapewnia zaawansowaną ochronę przed korzystaniem z sieci VPN, serwerów proxy i innych zaawansowanych technik fałszowania lokalizacji. Wśród klientów GeoComply można znaleźć m.in. Amazon CloudFront, Prime Video i BBC iPlayer. W zeszłym roku GeoComply osiągnął wycenę na ponad 1 mld dol. - obecnie zatrudnia ponad 600 osób w 10 biurach na całym świecie, z czego około 150 osób w Vancouver.

GeoComply/satkurier.pl
DAZN GeoComply logo orange 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co to jest GeoGuard i do czego służy?

GeoComply zapewnia usługę – GeoGuard – za pomocą której firmy zajmujące się transmisją streamingową mogą identyfikować subskrybentów korzystających z VPN w celu uzyskania dostępu do usług, do których nie powinni mieć dostępu, np. w innym kraju. 
Jeśli VPN jest urządzeniem maskującym dla adresów IP, to GeoGuard jest maskującym systemem wykrywania. GeoGuard ma bazę danych zawierającą ponad 270 mln adresów IP - może wykrywać i oznaczać osoby korzystające z VPN i usług proxy.

GeoComply twierdzi, że GeoGuard wykrywa 98 proc. wszystkich anonimowych adresów IP za pomocą zaawansowanego mechanizmu reguł, bardzo niskiego wskaźnika fałszywych trafień i aktualizacji co godzinę. Dzięki niezrównanej ochronie przed technikami fałszowania lokalizacji, GeoGuard pomaga firmom ograniczać oszustwa, zwalczać piractwo i podnosić poprzeczkę zgodności.

DAZN nie pozwoli na oglądanie treści z innych rynków

- Mając ponad 20 mln abonentów płacących abonament premium na 200 rynkach [w tym także w Polsce], model biznesowy DAZN zależy od zapewnienia zróżnicowania cenowego wśród globalnej bazy użytkowników. DAZN korzysta z technologii GeoComply, aby zapewnić bezpieczne i niezawodne rozwiązanie, które zapewnia solidne blokowanie geograficzne i zmniejsza ryzyko nieuczciwej działalności.

- GeoGuard to rozwiązanie z wyboru, jeśli chodzi o ochronę Twoich treści

- powiedział James Clark, dyrektor generalny ds. mediów i rozrywki w firmie GeoComply. 

Niezależnie od tego, czy ochrona dostępu do treści sportowych premium, popularnych programów lub filmów, GeoGuard może być zaufany w blokowaniu oszustów i powstrzymywaniu złych aktorów. Cieszymy się, że DAZN będzie teraz wykorzystywać wartość naszych wiodących w branży rozwiązań, zaczynając od GeoGuard.

- DAZN bardzo poważnie traktuje zapobieganie oszustwom

- powiedział Sandeep Tiku, dyrektor ds. technologii w DAZN. 

- N
ieustannie poszukujemy najlepszych narzędzi do ochrony naszej firmy, zwłaszcza że co roku transmitujemy najważniejsze wydarzenia sportowe do dziesiątek milionów ludzi na całym świecie. GeoGuard znacznie przekroczył nasze oczekiwania podczas ostatnich testów ewaluacyjnych narzędzi. Cieszymy się, że możemy współpracować z GeoComply jako nowym partnerem. 

 


Źródło: geocomply.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...