reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zawężony zasięg z rosyjskiego satelity Express AMU1

dodano: 2023-07-30 18:37
autor: KuKa | źródło: parabola.cz

Trikolor Operator rosyjskiego satelity telekomunikacyjnego Express AMU1 zmodyfikował zasięg pokrycia rosyjskiej wiązki. Firma RSCC chce zapobiec zakłóceniom sygnału satelitarnego platform Trikolor TV i NTV Plus, które mają problemy z zewnętrzną ingerencją w transpondery od 12 czerwca 2023 roku.

Trikolor
Trikolor platforma tricolor tv 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wiązka rosyjska pasma Ku satelity Express-AMU1 (Eutelsat 36C) nie obejmuje już terytorium obwodu królewieckiego (dawnego kaliningradzkiego), dużej części Białorusi i Ukrainy oraz nie obejmuje Czech, Słowacji czy Polski. Drugi satelita Eutelsat 36B z pozycji 36°E wciąż posiada wiązkę rosyjską z oryginalnym pokryciem. We wschodniej Polsce nie można już odbierać wiązki rosyjskiej Eutelsata 36C z anten 80-90 cm.

Po zmianie zasięgu, sygnał z satelity satelity Express AMU1 nie dociera również do odbiorców w obwodzie królewieckim. Dzięki korekcie udało się ustabilizować sygnał na transponderach, a tym samym zapewnić niezakłóconą transmisję w pozostałej części europejskiej Rosji.

Trikolor dokonał migracji swoich abonentów w obwodzie królewieckim do odbioru z satelity Express AT1 (56°E). Wcześniej przełączył transpondery z wiązki wschodniej na szeroką, rozszerzając zasięg do całej Federacji Rosyjskiej. Ponadto uruchomił dodatkowe pojemności w celu zapewnienia pełnej oferty programowej z uwzględnieniem federalnych kanałów, nadawanych wg moskiewskiej strefy czasowej +0h.

Obecna sytuacja stworzyła bardzo niekomfortowe warunki dla rosyjskiej platformy NTV Plus.
Dostawca płatnej telewizji również wykorzystuje pojemności na Express AMU1 (Eutelsat 36C) w rosyjskiej wiązce (obecnie zawężonej). Abonenci w obwodzie królewieckim są pozbawieni odbioru. Operator nie dokonał żadnych migracji abonentów, ale w sieciach społecznościowych promuje usługę online. Wystarczy pobrać aplikację na urządzenie z systemem Android i postępować zgodnie z wyświetlanymi komunikatami na ekranie.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...