reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zakazane rosyjskie kanały na satelicie Eutelsat

dodano: 2023-07-30 18:34 | aktualizacja: 2023-07-31 21:57
autor: KuKa | źródło: parabola.cz

Planeta Rtr rossiya 24 logo rosja turksat 360px.jpg Zakazane rosyjskie kanały publiczne pojawiły się na jednym z satelitów francuskiego operatora satelitarnego Eutelsat. Choć są ujęte na liście sankcji Unii Europejskiej i operatorzy nie mogą ich rozpowszechniać, to rosyjski dostawca Trikolor znalazł „złoty środek" na transmisję do swoich abonentów z satelity... Eutelsat 36B (36°E). Faktem jest, że Rosjanie jak małe dzieci myślą, że takie zagrywki nie zostaną zauważone, a oni mają nie tylko prawo do oszukiwania operatora u którego dzierżawią pojemność, ale także oszukiwania całego świata.

24tv.ua
Rosja sankcje


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwyj kanal, Rossija 1, NTV w wersji moskiewskiej (+0h) oraz w wersji dla Uralu (+2h) są transmitowane na częstotliwościach 11,843 GHz i 11,804 GHz w polaryzacji kołowej lewoskrętnej (L). Transmisja jest prowadzona pod przykrywką - w nazwach ID umieszczono "kropkę" lub "kropki" zamiast właściwych nazw kanałów.

Wiązka rosyjska satelity Eutelsat 36B to obecnie jedyny sposób na dostarczenie rosyjskich kanałów dla obwodu królewieckiego z pozycji orbitalnej 36°E. Drugi stacjonujący satelita Eutelsat 36C (Eutelsat AMU1) ma zawężoną wiązką rosyjską. Abonenci z tego regionu muszą przekierować anteny na pozycję 56°E we własnym zakresie lub skorzystać z usługi firmy instalacyjnej.

Sankcjami UE są nie tylko objęte Pierwyj kanal, Rossija 1 i NTV, ale również RT (dawna Russia Today), RTR Planeta, Rossija 24, TV Centr International, NTV Mir, Ren TV i inne kanały z Rosji.

Prawidłowość wykonania sankcji wobec rosyjskich kanałów jest nadzorowana przez UE, regulatorów i Komitet Denisa Diderota, który zrzesza europejskich naukowców, ekspertów i profesjonalistów z branży audiowizualnej. W zeszłym roku Komitet wzywał do „zakazu świadczenia usług satelitarnych nadawcom i platformom płatnej telewizji powiązanym z władzami Federacji Rosyjskiej".

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DX - przekazy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...