reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Marek Szkolnikowski odchodzi z TVP Sport

dodano: 2023-08-02 17:35 | aktualizacja: 2023-08-02 20:06
autor: Jan Borejko | źródło: satkurier.pl

Marek Szkolnikowski fot. TVP Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport, w długim i szczerym wpisie zamieszczonym w mediach społecznościowych podzielił się swoją decyzją o odejściu ze stanowiska. - Po 7,5 latach za sterami TVP Sport moja misja powoli dobiega końca - poinformował. - Czas na nowe wyzwania - dodał. Przy okazji podzielił się nowiną, że TVP ostatecznie wygrała przetarg na prawa do transmisji 1. Ligi i Pucharu Polski w sezonach 2024/25, 2025/26 i 2026/27 (aktualnie te prawa posiada Telewizja Polsat).

Marek Szkolnikowski, fot. TVP
Marek Szkolnikowski fot. TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Marek Szkolnikowski związany jest z Telewizją Polską od 2007 roku. To doświadczony menedżer i dziennikarz sportowy. Był sprawozdawcą wielu międzynarodowych wydarzeń. Biegle mówi po angielsku, niemiecku, włosku i rosyjsku. Od czerwca 2017 roku był dyrektorem TVP Sport, wcześniej pełnił rolę zastępcy Włodzimierza Szaranowicza. Jak informuje Telewizja Polska, Marek Szkolnikowski pozostanie w strukturach TVP.
 
Kto zastąpi Marka Szkolnikowskiego na stanowisku dyrektora TVP Sport?

Obowiązki dyrektora TVP Sport pełnić będzie Krzysztof Zieliński. Jego zastępcą - redaktorem naczelnym TVP Sport, został Sebastian Staszewski. Natomiast Jarosław Idzi nadal będzie zastępcą dyrektora ds. produkcyjnych TVP Sport.

Krzysztof Zieliński związany jest z Telewizją Polską od grudnia 2021 roku. Najpierw był kierownikiem w Ośrodku Dokumentacji i Zbiorów Programowych, a następnie zastępcą dyrektora ds. strategii i organizacji w Biurze Spraw Korporacyjnych. Jest też Pełnomocnikiem Zarządu Telewizji Polskiej ds. skoordynowania prac nad obsługą Igrzysk Europejskich Kraków - Małopolska 2023, Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA Euro - Niemcy 2024 i Letnich Igrzysk Olimpijskich - Francja 2024. Wcześniej zaangażowany był również w przygotowanie transmisji Mundialu 2022 w Katarze.

Krzysztof Zieliński jest menedżerem z 20-letnim stażem. Przed rozpoczęciem współpracy z Telewizją Polską zarządzał międzynarodowymi projektami, doradzał polskim firmom technologicznym w realizacji projektów badawczo-rozwojowych, pełnił rolę eksperta Komisji Europejskiej w ocenie projektów technologicznych, a także zarządzał funduszem wczesnego etapu skoncentrowanym na marketingu w Internecie.

Sebastian Staszewski jest dziennikarzem sportowym z ponad 15-letnim stażem. Był reporterem Polsat Sport, Interia.pl, Sport.pl, „Gazety Polskiej Codziennie”, „Polski The Times” i „Futbol News”. Współpracował także z BBC, TVN, „Wprost”, „Super Expressem”, Onet.pl czy Natemat.pl. Pełnił rolę korespondenta podczas mistrzostw świata w 2018 i 2022 roku, a także mistrzostw Europy w 2012, 2016 i 2021 roku. Jest autorem książki „Tajemnice Kadry” i współautorem książki „Peszkografia” - nagrodzonej tytułem Sportowej Biografii Roku 2022 i nominowanej do nagrody Best Stream Awards. Jest także scenarzystą filmów „Druga połowa” i „Wygrać marzenia”.

Nowe kierownictwo TVP Sport, poza bieżącą pracą nad przygotowywaniem transmisji najważniejszych wydarzeń sportowych (mistrzostwa Europy w piłce nożnej w Niemczech oraz Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, które odbędą się w 2024 roku), rozwijaniem oferty programowej anteny, udoskonalaniem serwisu internetowego sport.tvp.pl i aplikacji mobilnej TVP Sport, planuje także, wykorzystując unikalne archiwa Telewizji Polskiej, przygotowanie nowoczesnych formatów dokumentalnych i publicystycznych, które przybliżą widzom kluczowe momenty historii polskiego sportu. W planach jest również rozszerzenie współpracy z oddziałami terenowymi Telewizji Polskiej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...